Kraków: Wałbrzyskie akademiczki awansowały do finału w futsalu

Wtorek, 29 stycznia 2019, 13:29
Aktualizacja: 13:43
Świetną formę zaprezentowały wałbrzyskie akademiczki podczas krakowskiego półfinału w futsalu.

Podczas krakowskiego półfinału w futsalu kobiet na początek zmagań nasze futsalistki w dolnośląskich derbach dosłownie rozbiły rywalki z Uniwersytetu Wrocławskiego, wygrywając 19:0 (10:0). Do bramki trafiły: Dominika Dereń 3, Małgorzata Mesjasz 3, Anna Rędzia 3, Klaudia Miłek 3, Monika Kędzierska 2, Marcjanna Zawadzka 2, Katarzyna Rozmus 2, Jagoda Szewczuk 1. Natomiast w drugim spotkaniu AZS PWSZ wygrał z UMCS Lublin 4:1 (3:1), po dwóch trafieniach Małgorzaty Mesjasz oraz po jednym Julity Głąb i Jagody Szewczuk.

Wałbrzyszanki drugi dzień zmagań w półfinale AMP w Krakowie rozpoczęły od starcia z głównymi kandydatkami do pierwszego miejsca w grupie – PWSZ Tarnów. I bez większych problemów rozbiły rywalki aż 11:0 (5:0). Gole zdobyły: Małgorzata Mesjasz 3, Anna Rędzia 2, Marcjanna Zawadzka 2, Dominika Dereń, Monika Kędzierska, Julita Głąb, Anna Zając. Po tej wygranej nasze futsalistki zapewniły sobie wygraną w grupie B oraz awans do ćwierćfinału. Ostatni mecz grupowy, z Uniwersytetem Opolskim, nie miał już znaczenia dla układu tabeli. AZS PWSZ jednak i tym razem pokazał swoją skuteczność, wygrywając 7:1 (3:0). Gole zdobyły: Anna Rędzia 2, Małgorzata Mesjasz, Monika Kędzierska, Katarzyna Rozmus, Julita Głąb, Anna Zając.

W ćwierćfinałowym spotkaniu AZS PWSZ pokonał AGH Kraków 8:1 (4:0), a na listę strzelczyń zapisały się: Jagoda Szewczuk 2, Małgorzata Mesjasz, Dominika Dereń, Anna Rędzia, Marcjanna Zawadzka, Monika Kędzierska, Julita Głąb. Tym samym wałbrzyszanki znalazły się w najlepszej „4” krakowskiego półfinału (5 wygranych meczów i bramki 49:3) oraz zapewniły już sobie awans do finału AMP, który odbędzie się w Opolu.

W półfinałowym meczu AZS PWSZ pokonał UJD Częstochowa 3:0 (1:0), po golach Julity Głąb, Moniki Kędzierskiej oraz Małgorzaty Mesjasz. Tym samym nasz zespół znalazł się w finałowej walce z UJ Kraków (w półfinale 7:0 z PŚ Gliwice). Dobrze znane kibicom już z poprzednich edycji AMP finałowe starcia Wałbrzycha z Krakowem, czyli aktualnych wicemistrzyń z mistrzyniami, okazało się dla wałbrzyszanek najbardziej wymagającym oraz najtrudniejszym spotkaniem minionego weekendu. Pierwsza połowa meczu przebiegała na wyrównanym poziomie oraz bezbramkowo. UJ dopiero w ostatniej minucie zdołał dwukrotnie pokonać Patrycję Urbańską. W drugiej połowie oba zespoły również długo szukały okazji na celne strzały. Lepiej grający Kraków tym razem dwukrotnie pokonał Jagodę Sapor, a na minutę przed końcem trafienie honorowe zaliczyła Klaudia Miłek. Ostatecznie w krakowskim finale AZS PWSZ przegrał z UJ 1:4 (0:2). Wałbrzyskie futsalistki półfinałowy turniej zakończyły na drugim miejscu, z sześcioma wygranymi i jedną przegraną na koncie oraz bramkami 53:7.