Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 2944
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyskie Koło Robotyków reprezentuje powiat na arenie międzynarodowej

Wtorek, 22 marca 2011, 7:08
Aktualizacja: 7:09
Autor: Sven
Wałbrzych: Wałbrzyskie Koło Robotyków reprezentuje powiat na arenie międzynarodowej
Fot. użyczone
Już po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkół Nr 8 – działający w szkolnym Wałbrzyskim Kole Robotyków – wzięli udział w III Międzynarodowych Zawodach Robotów "Robotic Tournament 2011” . Wkrótce wyjadą do Wiednia na Mistrzostwa Europy.

Organizatorzy zawodów przygotowali pięć konkurencji: Freestyle, Sumo, Minisumo, Micromouse i LineFollower. Wałbrzyszanie rywalizowali w trzech kategoriach: Minisumo, Miicromouse i LineFollower.

Szczęśliwą dla uczniów kategorią okazała się Micromouse, polegająca na wyścigu robotów wewnątrz skomplikowanego labiryntu. Przygotowany przez Karola Kaperę robot Mickey zdobył brązowy medal, ustępując jedynie robotom wykonanym przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Warszawskiej.

Inny robot Karola – Sayonara 2 - zajął 5. miejsce w kategorii mini sumo, przegrywając tylko z „łowcami nagród” z AGH i PW. Warto nadmienić, że zwycięskie roboty były prezentowane również na zawodach T-Bot 2011 w Szczawnie-Zdroju w styczniu br., gdzie też nie dały szans rywalom. Międzynarodowy charakter nadali zawodom konstruktorzy z Norwegii i Czech.

Za tydzień uczniowie – konstruktorzy robotów - jadą na swoją pierwszą zagraniczną imprezę. W dniach 26-27 marca w Wiedniu rozgrywane będą Mistrzostwa Europy „Robot Challenge”, w których weźmie udział ponad 270 robotów.

Wyjazd zrealizowany jest dzięki wsparciu Starosty Wałbrzyskiego, Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, EnergiiPro oraz zaangażowaniu Dyrektora Zespołu Szkół Nr 8 Romana Głoda i opiekuna Koła Dariusza Ciska.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group