Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4748
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyskie Liceum z międzynarodową maturą

Piątek, 2 marca 2018, 13:07
Aktualizacja: 13:30
Autor: PAW
Wałbrzych: Wałbrzyskie Liceum z międzynarodową maturą
Fot. archiwum
Podczas ostatniej sesji, radni poparli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie oddziału międzynarodowego w I Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu.

Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie wystąpienia do Ministra Edukacji Narodowej z wnioskiem o zezwolenie na utworzenie oddziału międzynarodowego w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ignacego Paderewskiego, przy ul. I.Paderewskiego 17 w Wałbrzychu została podjęta jednogłośnie.
- To efekt kilkuletnich starań naszej placówki - mówi Oksana Citak, dyrektor szkoły. - Chcemy stworzyć możliwość kształcenia na poziomie światowym naszym uczniom. Mieliśmy międzynarodowe wizytacje, które potwierdziły, że nasze starania są uzasadnione.

Szkoła jest doskonale przygotowana do utworzenia oddziału międzynarodowego i przygotowywania uczniów do matury międzynarodowej. Należy też pamiętać, że taka matura daje uczniom znacznie większe możliwości dalszego rozwoju i kontynuowania edukacji w uczelniach najlepszych w kraju, ale również poza granicami Polski.
- Na Dolnym Śląsku tylko we Wrocławiu są szkoły z międzynarodową maturą - informuje Oksana Citak. - Naprawdę dysponujemy bogatą ofertą edukacyjną i szerokim zakresem przedmiotów. Jakość nauki w naszej placówce jest na wysokim poziomie.

W Polsce szkół mających oddziały międzynarodowe jest całkiem sporo, nawet w miastach mniejszych od Wałbrzycha. W I LO w pierwszym roku szkolnym liczebność klasy jest oczywiście uzależniona od zainteresowania, ale powinna taka klasa liczyć 10-15 uczniów. Później z pewnością liczba chętnych będzie rosnąć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group