Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2688
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzyskie morsy zapraszają do kąpieli

Wiadomości: REGION, Stare Bogaczowice
Piątek, 17 listopada 2017, 6:38
Autor: red
Fot. organizatorzy
Grupa "Wałbrzyskie morsy i okolice" zaprasza wszystkich chętnych nad zalew w Starych Bogaczowicach w sobotę 18 listopada na godz. 15:00 na rozpoczęcie sezonu morsowania 2017/2018.

Po kąpieli wodnej morsy wstąpią na ciepłą herbatkę do nowej karczmy nad zalewem. Informacje o kolejnych kąpielach ukazują się na internetowym fanpage grupy - Wałbrzyskie morsy i okolice. Sezon morsowania trwa dopóki woda utrzymuje się w temperaturze 10 st. C,
choć dla początkujących nawet woda w temperaturze około 16 st. C jest przeżyciem. W ubiegłym roku sezon na kąpiele trwał do kwietnia.

Wyposażenie, jakie należy zabrać na morsowanie, nie różni się bardzo od tego, które mamy ze sobą w czasie wakacji nad morzem. Niezbędny będzie oczywiście strój kąpielowy - wystarczą zwykłe kąpielówki czy bikini, ręcznik oraz klapki lub buty z gumy i materiału.

Wchodząc do wody, należy osłonić miejsca, które najszybciej ulegają wychłodzeniu, a zatem głowę i dłonie. Do tego celu wystarczą czapka i rękawiczki. Do torby warto zapakować także cieplejszy szlafrok. Przyda się on zarówno podczas rozgrzewki czy oczekiwania na wejście do wody, jak również zaraz po zakończeniu kąpieli. Przydatna może okazać się również karimata. Położysz na niej ręcznik, szlafrok i odzież. Będziesz mieć także suche miejsce, na którym staniesz podczas ubierania się.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group