Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 2095
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe "Chełmiec" podsumowało sezon

Poniedziałek, 16 stycznia 2012, 14:11
Aktualizacja: 16:23
Autor: Sven
Wałbrzych: Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe
Fot. Sven
Wałbrzyski sport motocyklowy rozwija się coraz bardziej intensywnie. Z sukcesami organizacyjnymi idą w parze wyniki sportowe.

Uroczysta gala zakończyła sezon 2011 w sportach motorowych w Wałbrzychu. Co prawda w naszym mieście działa tylko jeden klub motocyklowy – Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Chełmiec”, ale zdobytych medali z powodzeniem starczyłoby jeszcze dla kilku drużyn. W 2011 roku zawodnicy WSM „Chełmiec” zdobyli w różnych zawodach czterdzieści medali i cztery tytuły mistrzowskie. Są także najmłodszym zespołem w kraju.

- Jak na pierwszy pełny sezon trzeba to uznać za duży sukces. Zdobyliśmy trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Dolnego Śląska w Crosscountry. Nasi zawodnicy nie odnieśli, poza drobnymi zadrapaniami i obtarciami, żadnych kontuzji, co przeczy poglądom, że jest to sport niebezpieczny. Jednak trzeba przyznać, że nie jest to dyscyplina łatwa. Wiedzą to wszyscy, którzy wylewają pot na hali, a później jeszcze wiele godzin spędzają na motocyklu. Liczymy na to, ze przyszły sezon będzie jeszcze lepszy. Przygotowujemy się także do połączenia w Wałbrzychu sportu motocyklowego z samochodowym, bo wspólnymi siłami będzie się nam łatwiej przebić – podsumował prezes WSM „Chełmiec” Paweł Isański.

Wśród najlepszych znaleźli się zawodnicy sekcji mniżużlowej, Jakub Piątek i Jakub Isański, którzy zostali wicemistrzami Polski.

W sekcji crossowej wyróżnienie otrzymał Daniel Iwanik, który został drugim wicemistrzem Pucharu Dolnego Śląska w Crosscountry. Bartosz Szutowski zdobył tytuł drugiego wicemistrza Polski Strefy Zachodniej Crosscountry.
Pozostali zawodnicy otrzymali podziękowania.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group