Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 5395
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyszanie też czytają dzieciom

Poniedziałek, 13 czerwca 2022, 6:38
Aktualizacja: 9:10
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzyszanie też czytają dzieciom
Fot. użyczone
Za nami uroczystości czytelnicze z okazji Finału XXI Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, która odbyła się 8 czerwca.

Spotkanie miało miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu, która była naszym partnerem oraz współorganizatorem przedsięwzięcia.

Rokrocznie Fundacja ABCXXI mobilizuje dorosłych do czytania dzieciom, a poprzez te działanie do promowania czytania, kreowania i utrwalanie właściwych wzorców wychowawczych, tworzenia więzi międzypokoleniowych.

W roku 2022 akcja przebiegała pod hasłem „Polscy pisarze dla klimatu”. Czytający zapoznali dzieci z pozycjami autorów, którzy poprzez opisywanie fascynującej przyrody nakłaniają do działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu.

W finale Kampanii uczestniczyli i czytali dzieciom: Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Małgorzata Wiłkomirska, nadleśniczy Paweł Krycki, Magdalena Rotuska – Kordel z Biblioteki pod Atlantami, Nikola Olszak z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu oraz dyrektorzy i nauczyciele z zaproszonych szkół i przedszkoli: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7, Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10, Przedszkola Samorządowego nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi, Niepublicznego Przedszkola Językowego „Michałek”, Przedszkola Niepublicznego „Agatka”, Przedszkola Niepublicznego ”Wiolinka”.

Czytanie urozmaicały występy dzieci z PSP nr 15 – chór oraz Koło Teatralne. Uroczystość uświetnili goście specjalni: Pani Anna z córeczką Maszą – obywatelki Ukrainy, które w swoim ojczystym języku przeczytały „Rzepkę”. Po ich wystąpieniu chór zaśpiewał ukraińską pieśń „Kalina”.

Wszyscy z uwagą słuchali czytających oraz dobrze bawili się przy śpiewie chóru. Organizatorzy wręczyli upominki, podziękowali za udział i zaprosili wszystkich za rok.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group