Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 2986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyszanin wyprowadzał na boisko piłkarzy Lecha Poznań i Lechii Gdańsk

Środa, 18 kwietnia 2012, 10:48
Aktualizacja: 10:48
Autor: PAW
Wałbrzych: Wałbrzyszanin wyprowadzał na boisko piłkarzy Lecha Poznań i Lechii Gdańsk
Fot. użyczone
15 kwietnia młodzi piłkarze Football Academy Wałbrzych, dzięki uprzejmości klubu partnerskiego – Lech Poznań, uczestniczyły w tzw. "Dziecięcej eskorcie", podczas meczu ekstraklasy z Lechią Gdańsk.

25 podopiecznych z Opola, Tarnowa Opolskiego, Wałbrzycha, Kalisza, Łodzi, Poznania, Piły, Płocka, Gostynina, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Szczecina dumnie wyprowadziło poznańskich Lechitów oraz piłkarzy Lechii Gdańsk na murawę stadionu przy ul. Bułgarskiej.

Wałbrzych reprezentował ośmioletni Kacper Surmaczyński, który przybił piątkę z każdym piłkarzem Lecha i Lechii (na zdjęciu pierwszy z lewej w niebieskiej koszulce). Mali piłkarze Football Academy wraz z rodzinami, trenerami i managerami, zebrali się tego dnia w sercu Wielkopolski w liczbie blisko 400 osób. Mecz, który trzymał w napięciu jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, zakończył się zwycięstwem Lecha 2:1. Zwycięstwo przy oprawie „biało-niebieskiego stadionu” zorganizowanej przez stowarzyszenie kibiców Lecha, miało jeszcze lepszy smak.

Na tym nie koniec, Football Academy Wałbrzych będzie coraz częściej brać udział w dziecięcych eskortach podczas meczów Lecha Poznań. Celem jest, aby każde dziecko trenujące w Football Academy Wałbrzych, miało możliwość wyjazdu na mecz do Poznania i mogło wyprowadzić piłkarzy podczas meczu Ekstraklasy.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group