Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 4633
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Walczą o bankomat

Środa, 21 lutego 2024, 8:41
Aktualizacja: 9:19
Autor: red
Wałbrzych: Walczą o bankomat
Fot. użyczone
Radny Rady Miejskiej Anatol Szpur rozpoczął akcję zbierania podpisów pod petycją, aby w dzielnicy Stary Zdrój zainstalowano bankomat. Podpisy można składać w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój przy ulicy Armii Krajowej 37, w Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów również Armii Krajowej 40, sklepie multiSalonik przy przystanku Armii Krajowej 32 oraz przez internet.

Sprawa zbierania podpisów pod petycją jest wynikiem spotkania z 6 lutego 2024 roku, Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja, nowej dyrektor oddziału Banku PKO BP w Wałbrzychu Danuty Kowalskiej i radnego Rady Miejskiej Wałbrzycha Anatola Szpur, w tej sprawie.

- Od kilku lat działam na rzecz zainstalowania bankomatu w dzielnicy Stary Zdrój przy głównym węźle komunikacyjnym, pisząc do wszystkich banków i instytucji. Niestety, bez odzewu - komentuje radny Anatol Szpur. - O to proszą mieszkańcy dzielnicy, by przy głównym węźle komunikacyjnym powstał bankomat. Najlepiej wolnostojący lub zlokalizowany w dogodnym miejscu. Przede wszystkim chodzi tu o seniorów, którzy przyzwyczajeni są do operowania gotówką, a nie kartą płatniczą. Teraz muszą jeździć do banków, aby wybierać gotówkę.

Stary Zdrój posiadał bankomaty, gdyż parę lat temu funkcjonowały dwa banki, które je posiadały. Niestety placówki te zostały przeniesione w inną lokalizację. Wszyscy mieszkańcy dzielnicy zostali pozbawieni możliwości korzystania z bankomatu, jak również mieszkańcy miasta, korzystający z komunikacji miejskiej, ponieważ zlokalizowany jest tutaj główny przystanek autobusowy. Należy zwrócić uwagę na fakt, że przystanek ten jest powiązany komunikacyjnie z dworcem kolejowym Wałbrzych Miasto, dużym centrum rehabilitacji, Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną oraz kinem miejskim Apollo, a także przychodnią zdrowia. Likwidacja bankomatów stała się bardzo uciążliwą sprawą. Wielu seniorów mieszkających w tym okręgu nie ma gdzie pobrać gotówki. Są to ludzie starsi, również niepełnosprawni. Mieszka tu ponad 8 tysięcy mieszkańców. Ponadto warto zwrócić uwagę na ruch turystyczny oraz fakt odjazdu z tego przystanku pracowników do podwrocławskiej strefy ekonomicznej. Do najbliższej placówki banku lub bankomatu jest około 6 km.

Podpisy pod petycją można składać w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój przy ulicy Armii Krajowej 37 od 12:00 do 16:00, w Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów również Armii Krajowej 40, sklepie multiSalonik przy przystanku Armii Krajowej 32 oraz przez internet pod adresem: https://www.petycjeonline.com/bankomat_na_starym_zdroju .

- Apeluję do mieszkańców o zaangażowanie się w podpisanie petycji. To jedna z nielicznych okazji, kiedy sprawę bankomatu możemy doprowadzić do szczęśliwego finału - apeluje radny Anatol Szpur.

Twoja reakcja na artykuł?

46
66%
Cieszy
8
11%
Hahaha
2
3%
Nudzi
1
1%
Smuci
5
7%
Złości
8
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group