Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3709
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Walczą o przywrócenie połączenia kolejowego

Czwartek, 11 maja 2017, 10:42
Autor: red
Wałbrzych: Walczą o przywrócenie połączenia kolejowego
Fot. użyczone
13 marca PKP Intercity wydłużyło relację pociągu TLK Mamry: Białystok– Olsztyn– Wrocław do Jeleniej Góry przez Wałbrzych.

Początkowo pociąg na odcinku Wrocław- Jelenia Góra miał jeździć codziennie. Ostatecznie pojechał w piątki i niedziele z Białegostoku i do Białegostoku w poniedziałki i soboty. Trzyletnie starania Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych o przywrócenie połączenia kolejowego Karkonoszy i Wałbrzycha z Mazurami zostały zakończone. Niestety, szczęście nie trwało długo. W połowie kwietnia Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało, że od czerwca relacja tego pociągu ponownie zostanie skrócona do Wrocławia.
- To absurd - uruchomili nam ten pociąg tylko na trzy miesiące i skrócili jego relację. Nie możemy na to pozwolić, dlatego rusza akcja zbierania podpisów, aby Mamry zawitały do Wałbrzycha i Jeleniej Góry od grudnia 2017 roku i to codziennie. Swój podpis można oddać logując się na link: www.petycje.pl - informują przedstawiciele Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych.

W działania mające na celu uruchomienie tego połączenia codziennie od rozkładu jazdy 2017/18 zaangażowali się już przedstawiciele Białegostoku, Torunia, Olsztyna i Poznania. W Jeleniej Górze popierają tę inicjatywę przedstawiciele Nowoczesnej. KODLK chce również w tę sprawę zaangażować partię rządzącą Prawo i Sprawiedliwość oraz władze Wałbrzycha. Uruchomienie tego pociągu
codziennie w godzinach porannych rozwiąże także problem braku porannego połączenia kolejowego z Poznaniem, którego od grudnia 2016 roku również nie mamy. Pozostaje wierzyć w to, że od grudnia Mamry ponownie pojadą z naszego miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group