Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2630
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Walczyli na kortach

Środa, 26 kwietnia 2017, 10:34
Aktualizacja: 10:36
Autor: PAW
Podczas kiedy to na obiekcie w Uzdrowisku walczyli najmłodsi w zmaganiach cyklu Szczawieński Wielki Szlem – Australian Szczawno, starsi zawodnicy KT Szczawno Zdrój rywalizowali na zawodach skrzatów i młodzików.

Młodzicy występowali w Ścięgnach koło Karpacza w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym. W zmaganiach dziewcząt KT Szczawno reprezentowały Zuzanna Żygadło i Karolina Bukowska. Ostatecznie Karolina zajęła czwarte miejsce, a Zuzia wysokie drugie ulegając tylko Ewie Czapulak ze ZTT Złotoryja po zaciętym trzysetowym pojedynku. W rywalizacji chłopców uzdrowisko reprezentował Marcel Dzieło. Marcel w doskonały sposób przeszedł grupę eliminacyjną (1. miejsce), a ostatecznie w całym turnieju uplasował się na wysokim trzecim miejscu.

Z grona szczawieńskich skrzatów na start zdecydowała się siódemka zawodników, a rywalizowano na trzech frontach. W Sobocie koło Poznania w Ogólnopolskim Turnieju wystąpił Antoni Pankowski, który zawody w Wielkopolsce na pewno zaliczy do udanych. Antek w singlu awansował aż do fazy półfinałowej, gdzie uległ późniejszemu triumfatorowi imprezy Mateuszowi Trojanowskiemu z UKS Wałcz. Na start we wrocławskim WTK zdecydowali się Oliwia Dróżdż, Mateusz Dróżdż, Mikołaj Huszczo, Kacper Waszczyński oraz Krystian Pniewski. Najlepiej zaprezentował się Krystian Pniewski, który w singlu dotarł do fazy ćwierćfinałowej, a w deblu grając w parze z Jakubem Ostaszkiewiczem AZS AWF Wrocław, triumfował w całej imprezie. W turnieju tej samej rangi, lecz rozgrywanym w systemie grupowym (we Wrocławiu grano pucharowo) w Zabrzu, wystąpił Filip Kosiński, gdzie wywalczył wysokie piąte miejsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group