Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 2652
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim i Broumov

Wiadomości: REGION, Walim
Środa, 20 listopada 2019, 12:34
Aktualizacja: Czwartek, 21 listopada 2019, 7:36
Autor: red
Fot. użyczone
Atrakcje turystyczne Gminy Walim od roku 2020 znajdą się w ofercie turystycznej czeskiego regionu Broumovsko. Łamiąc wszelkie stereotypy, w czwartek 14 listopada 2019 roku na wieży Zamku Grodno została podpisana umowa partnerska między Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu i czeską organizacją turystyczną SDM Region Broumovski.

W ramach współpracy Zamek Grodno i Sztolnie Walimskie, zyskają promocję na terenie Republiki Czeskiej.
- Do podpisania umowy podeszliśmy bardzo kreatywnie i niekonwencjonalnie, ale współpraca i promocja w czasie bogatej oferty turystycznej, szczególnie pod kątem turystów zagranicznych, wymaga właśnie takiej kreatywności i zaangażowania. Czeski partner jest jednym z najbardziej aktywnych i skutecznych w zakresie promocji regionalnej w Czechach, dlatego cieszymy się, że chce pomóc nam w wejściu na rynek czeski - twierdzi Paweł Brzozowski, Dyrektor CKiT w Walimiu.

Skuteczność działań SDM Broumovska potwierdzają inwestycje w bazę turystyczną, wykonane w ostatnich latach przy wsparciu środków europejskich, m.in. rewitalizacja barokowego Zabytku Narodowego Klasztor Broumov, czy powołanie w ostatnim czasie Narodowego Geoparku Broumovsko, który ma aspiracje do stania się geoparkiem Unesco.

Czeskiego partnera podczas podpisywania umowy reprezentowała Kateřina Agnolozzi - dyrektor wykonawczy SDMB. Obecna była także Martina Junková - kierownik Akademii Maiwalda w ramach Centrum Edukacji i Kultury Klasztor Broumov, odpowiedzialna za ofertę edukacyjną i organizację zajęć. Współpraca w tym zakresie umożliwi wymianę doświadczeń i wsparcie dla rozwoju edukacji przyrodniczej i turystyki edukacyjnej.

Spotkanie rozpoczęło się w Sztolniach Walimskich od prezentacji działalności partnerów i dyskusji dotyczącej rozwoju współpracy. Goście z Czech przy okazji wizyty mogli praktycznie poznać główne atrakcje turystyczne Gminy Walim i oprócz Sztolni Walimskich zwiedzili Kładkę w Zagórzu Śląskim, zaporę na Jeziorze Bystrzyckim, a także Zamek Grodno.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Jan z Gór 20-11-2019 17:20
Dobre posunięcie.
~Wojaj 20-11-2019 23:56
W naszych Polskich ofertach od dawna są czeskie atrakcje, w porę się rewanzoja
~Aryck Nusbacher 21-11-2019 11:28
W końcu Czesi wracają na swe pradawne ziemie. Brawo!!!
~Jan 21-11-2019 17:44
Jest gorzej jak było przed laty w Walimiu , były zakłady itd mieli ludzie prace i pieniądze , a teraz oferuje im sie rozrywke , choć połowa wyjechała lub zmarła

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group