Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3067
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: Walimska Wiosna 2013

Sobota, 20 kwietnia 2013, 14:42
Autor: PAW
Walim: Walimska Wiosna 2013
Fot. użyczone
Walimskie patelnie po raz kolejny będą miejscem rywalizacji kierowców amatorów. 21 kwietnia (niedziela) Stowarzyszenie Sowiogórskie Horyzonty oraz Grupa Walim Rajdowy zapraszają na konkursową jazdę samochodem.

Kierowcy pojawią się na jednym z najciekawszych odcinków rajdowych. Na tym samym, na którym w miniony weekend rywalizowali uczestnicy 41. Rajdu Świdnickiego. Amatorzy sprawdzą swoje umiejętności na trasie Walim – Przełęcz Walimska. Konkurs organizowany jest przy wsparciu gminy Walim. Patronatem honorowym imprezę objęły poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz Leszczyńska oraz poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

To już kolejna impreza w tym miejscu organizowana przez pasjonatów. W styczniu amatorzy rywalizowali w czasie Walimskiej Zimówki. Zawody okazały się strzałem w dziesiątkę. Cieszyły się ogromną popularnością zarówno wśród kierowców, jak i kibiców – przyznaje dyrektor konkursu, Jarosław Dyszkiewicz. Na pewno nie zabraknie samochodów o potężnej mocy.

Dla kierowców przygotowano 3,5 km trasę. Wyznaczony odcinek, każdy uczestnik będzie musiał pokonać 3 krotnie. Do ogólnego wyniku będzie liczyć się średnia ze wszystkich przejazdów. Do startu zgłosiło się 69 załóg. Przejazdy zapoznawcze rozpoczną się o godzinie 10.30. Pierwsze starty liczone do klasyfikacji zaplanowano o 11.00. Samochody będą wyjeżdżać na trasę co minutę, zatem kibice na pewno nie będą się nudzić, oczekując na kolejny przejazd.

Na tym samym fragmencie rywalizowali w miniony weekend zawodowi kierowcy rajdowi w czasie 41. Rajdu Świdnickiego. Przejazdy i problemy wielu kierowców pokazały, że to trudny technicznie odcinek, na którym jazdę utrudnia śliska kostka. Kierowcy będą musieli wykazać się nie lada umiejętnościami – przyznaje organizator, Waldemar Kołodziej.

Organizatorzy apelują do kibiców, aby ustawiali się tylko po wewnętrznych stronach zakrętów. Takie miejsca będą specjalnie wyznaczone. Pod żadnym pozorem nie wolno przechodzić przez taśmy, którymi zostaną odgrodzone niebezpieczne miejsca. Bezpieczeństwa na trasie będą pilnować sędziowie.

Odcinek Walim – Przełęcz Walimska będzie od godziny 10.00 zamknięty. Kierowcy, którzy wjadą na tę trasę wcześniej, nie będą mogli wyjechać do godziny 17.30. Samochód najlepiej zaparkować przed próbą, organizatorzy wyznaczą specjalne parkingi. Wjazd na odcinek będzie blokować policja.

Walimska Wiosna to Konkursowa Jazda Samochodem. Jednak organizatorzy określili dodatkowe wymogi bezpieczeństwa. W konkursie mogą uczestniczyć tylko samochody wyposażone w klatkę bezpieczeństwa, odpowiednie pasy i fotele. Każdy kierowca musi mieć przejechane minimum 3 KJSy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group