Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4706
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: WALK po pierwszej rundzie

Poniedziałek, 22 stycznia 2018, 12:33
Aktualizacja: 12:42
Autor: PAW
Zakończyła się pierwsza runda spotkań w Wałbrzyskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki. Na czele bezapelacyjnie Partners Nieruchomości, którzy bez porażki przeszli przez wszystkie spotkania niczym burza. Stawkę zamyka ubiegłoroczny finalista – AluFast.

Podsumowując pierwszą rundę można śmiało napisać, że Partnersi są zdecydowanym faworytem rozgrywek (po raz kolejny). Głębia składu oraz dobrze zbilansowany zespół sprawdza się w 100% co daje efekt w postaci lidera tabeli. Najlepsze statsy w zespole kręci Paweł Hałgas, trzymając poziom MVP. Jeśli dalej będą tak grać będą nie do zatrzymania.

Na drugim miejscu ekipa spoza Wałbrzycha – Nieuchwytni Konsorcjum Serwisowe. Podobnie jak Partners – Nieuchwytni mogą pochwalić się głębią składu oraz dobrą organizacją gry. Weszli do WALK mocnym uderzeniem udowadniając, że będą mierzyć wysoko. Przegrali jedynie z Partners oraz dość nie spodziewanie z Labo-Dent. Zespół cechuje duża ilość wykonywanych rzutów zza łuku, w której bryluje ich kapitan Michał Kierczyński (średnio 17,5 prób na mecz). Jeśli są w pełnym składzie mogą wygrać z każdym.

Trzecia lokata po pierwszej serii przypadła obrońcą tytułu – Basket Śródmieście. Świetnie do zespołu wkomponował się Paweł Rąk, który po odejściu Kurzepy i Smolenia zapełnił po nich dziurę zarówno w ataku jak i w obronie. Przegrali w zasadzie dwa spotkania z zespołami aspirującymi na Mistrza WALK 2018. Jeśli tylko „odpalą” Wackowski z Milewskim będzie ciężko ich zatrzymać.

Zespołem zamykającym czwórkę jest ekipa Faurecia. Mocno wzmocnieni w tym sezonie Wojciechem Piątkowskim oraz Mateuszem Pilarczykiem przegrali tylko z czołówką. Mają najrówniejszy skład w całej stawce WALK bez ewidentnego lidera zespołu. W drugiej części sezonu mogą sprawić niespodziankę. Grają twardo pod koszem co będzie stanowiło o ich sile w nadchodzących meczach.

Labo-Dent po stracie Michała Borzemskiego (ubiegłorocznego Króla Strzelców), radzą sobie naprawdę dobrze. Do zespołu dołączył Mariusz Karwik, który dał potężny zastrzyk energii w postaci walki na tablicach. Z automatu stał się liderem zespołu na poziomie 14,4pkt/18zb. Są w stanie wygrać z każdym co pokazał mecz z Nieuchwytnymi. Jeśli do składu dołączy Borzemski może być ciekawie.

Szósta lokata przypada Drink Teamowi, którzy grają w kratkę. Skuteczność stracił ich lider Rafał Pomjan co przekłada się na wyniki zespołu. Na domiar złego świeżo pozyskany Dawid Wrona, który na dwa spotkania dał świeżość i polot drużynie, dostał angaż w II lidze i nie może już występować na parkietach WALK. Początek pierwszej rundy to falstart dla Drink Teamu, jednak wygrane dwa ostatnie mecze dają nadzieję na poprawę gry.

Wałbrzych Dla Was to przedostatni zespół w tabeli WALK. Od początku istnienia zespołu wydaje się, że mają najlepszy roster ever co nie przekłada się na wyniki zespołu. Duże wzmocnienia zarówno Marcinem Rzeszowskim, Piotrem Chaińskim jak i Marcinem Kaczorem zaowocowały zaledwie jednym zwycięstwem. Czegoś brakuje tej ekipie, może odpowiedź uzyskamy w drugiej rundzie spotkań bo to z pewnością zespół na kilka miejsc wyżej.

Stawkę zamyka ubiegłoroczny finalista AluFast. Po odejściu kluczowych zawodników Świebodzicka ekipa nie może odnaleźć rytmu sprzed roku. Było blisko w dwóch spotkaniach aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę jednak zabrakło szczęścia. Wyraźnie brakuje tej drużynie lidera zespołu oraz dłuższej ławki rezerwowych. Może druga seria spotkań przyniesie więcej wygranych.

Druga runda zapowiada się emocjonująco. Zespoły wiedzą o sobie już dużo, tak więc o zwycięstwach bądź porażkach będą decydowały szczegóły. Dokładne statystyki dostępne na stronie: www.walk.ligspace.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group