Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2745
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Warianty przebiegu obwodnicy oceniali mieszkańcy

Poniedziałek, 13 lipca 2015, 17:20
Aktualizacja: Wtorek, 14 lipca 2015, 15:58
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Warianty przebiegu obwodnicy oceniali mieszkańcy
Fot. UM Boguszów–Gorce
W Boguszowie–Gorcach oraz w Wałbrzychu odbyły się konsultacje społeczne w sprawie koncepcji budowy tzw. Trasy Sudeckiej.

Przedstawione zostały 3 warianty trasy. Inwestycja polega na budowie obwodnicy łączącej Boguszów-Gorce z Wałbrzychem. Na pytania mieszkańców odpowiadali burmistrz Boguszowa – Gorc – Waldemar Kujawa, prezydent Wałbrzycha – Roman Szełemej oraz projektanci z firmy Dromost Sp. z o.o.

Przekazane, podpisane i zaopatrzone w adres wnioski i zastrzeżenia mieszkańców zostaną przeanalizowane, a w przypadkach uzasadnionych i możliwych do zastosowania w aspekcie technicznym, prawnym i finansowym - zostaną uwzględnione.

Inwestycja zlokalizowana jest w powiecie wałbrzyskim i mieście Wałbrzych i obejmuje swoim zasięgiem teren gmin: Boguszów – Gorce, Wałbrzych.

Obecnie główne osie komunikacyjne na tym obszarze stanowią drogi wojewódzkie:

Nr 367 Jelenia Góra – Wałbrzych,
Nr 375 Dobromierz – Wałbrzych.

Projektowana trasa jest powiązana z przygotowywaną inwestycją budowy obwodnicy m. Szczawna - Zdroju w ciągu drogi wojewódzkiej nr 375.

Trasę projektuje się pomiędzy punktami:

- początek trasy w Boguszowie-Gorcach, przy ul. Pułaskiego za zwartą zabudową w okolicy stadionu,
- koniec trasy w Wałbrzychu na istniejącym skrzyżowaniu ulic Andersa i Wysockiego.

Inwestycja polega na budowie obwodnicy łączącej Boguszów-Gorce z Wałbrzychem, która w dalszej perspektywie będzie łączyć się z obwodnicą Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju. Drogi w granicach miasta Wałbrzycha są zarządzane przez Zarząd Dróg Komunikacji i utrzymania Miasta w Wałbrzychu (ZDKiUM) w Wałbrzychu, natomiast na terenie gminy Boguszów-Gorce pozostają w zarządzie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu (DSDiK).

Prezydent Szełemej podkreślał wielokrotnie, że poprawa stanu technicznego Drogi Sudeckiej jest zapisana w strategii Aglomeracji Wałbrzyskiej i Aglomeracja chce na to zadanie przeznaczyć spore środki finansowe pozyskane w ramach ZIT-u.
- Uznaliśmy, że razem uda nam się to zadanie wykonać szybciej. Projekt przebiegu trasy wykona Gmina Wałbrzych, ale kosztami podzielimy się po połowie – tłumaczy Szełemej.

Burmistrz Waldemar Kujawa uważa natomiast, że budowa tej obwodnicy to wielka szansa dla jego gminy.
- Chodzi oczywiście m.in. o wzrost standardu i poprawę bezpieczeństwa, ale dla nas to inwestycja priorytetowa także z innego względu. Uważam, że budowa takiej obwodnicy jest jedyną szansą na rozwój gospodarczy naszego miasta i pozyskiwanie inwestorów – mówi Kujawa.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group