Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2368
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Warsztaty recyklingowe

Środa, 17 lipca 2019, 9:32
Aktualizacja: Czwartek, 18 lipca 2019, 8:34
Autor: red
Wałbrzych: Warsztaty recyklingowe
Fot. organizatorzy
Dla uczestników wakacyjnych zajęć w Ośrodku Społeczno–Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” przeprowadzone zostały warsztaty recyklingowe, zorganizowane w ramach projektu „Every Can Counts (Każda puszka cenna) wdrażanego przez Fundację Na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL.

Celem zajęć było wyrabianie u dzieci nawyku segregacji odpadów, pokazanie korzyści płynących z odzysku surowców wtórnych, wskazanie możliwych zastosowań odzyskanych opakowań aluminiowych, które dzięki swoim ekologicznym właściwościom mogą być w nieskończoność poddawane recyklingowi. Pokazane zostały przykłady przedmiotów wykonanych z odzyskanych opakowań aluminiowych. Uczestnicy zajęć włączyli się w poruszaną problematykę, o czym świadczyła duża ilość zadawanych pytań do prowadzącego warsztaty Pana Jacka Wodzisławskiego Prezesa Fundacji RECAL. Najaktywniejsi otrzymali nagrody i słodycze. Warto podkreślić, że dzieci od kilku lat angażują się w zbiórkę aluminiowych opakowań, a za środki uzyskane ze sprzedaży w punkcie skupu zakupywany jest sprzęt sportowy.

Warsztaty recyklingowe wzbogacone były rywalizacją sportową, polegającą na trafianiu piłką do otworów w specjalnie zamontowanej bramce. Zwycięscy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy słodycze i magnesy z logo Fundacji RECAL.

Zajęcia zorganizowane w okresie wakacji przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” współfinansowane są przez Gminę Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group