Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5722
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Warsztaty wikliniarskie i finisaż wystawy

Sobota, 29 czerwca 2024, 6:43
Aktualizacja: 8:54
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Warsztaty wikliniarskie i finisaż wystawy
Fot. organizatorzy
Uwaga, rękodzielnicy i miłośnicy sztuk plastycznych! Już 4 lipca (czwartek) Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze zaprasza na warsztaty wikliniarskie i finisaż wystawy prac plastycznych artystów, rękodzielników z grupy Eko–wyploty.

Grupa „Eko - wyploty papierowy upcykling” działa pod egidą Biblioteki w Wiązowie, inspiracje czerpie ze sztuki plecionkarskiej całego świata jaki i z innych dziedzin sztuki. Opiekę artystyczną nad zdolnymi rękodzielnikami sprawuje doświadczona artystka- plastyczka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu - Dorota Jarosz - Franczak. Główny zakres działań grupy to recyklingowe wykorzystanie papieru w postaci tzw. papierowej wikliny.

Wystawa, na którą składa się kilkadziesiąt prac wykonanych techniką papierowego upcyklingu prezentowana jest w B+CK od maja i ze względu na swój unikatowy charakter cieszy się olbrzymim powodzeniem. Niezwykłe wyploty, od całkiem małych po ogromne konstrukcje, papierowo-wiklinowe reprodukcje arcydzieł malarstwa, budzą zainteresowanie i chęć poznania tego wyjątkowego świata wyplecionego z papieru. Choć wystawa kończy się 4 lipca, to na finisażu obecni będą jej autorzy i podczas warsztatów podzielą się swoimi plecionkarskimi umiejętnościami! Zapraszamy serdecznie do B+CK w Czarnym Borze (ul. Sportowa 43) 4 lipca br. godz. 15:00

Warsztaty wikliniarskie są częścią projektu „Biblioteka Ludzi z Pasją” realizowanego w ramach programu BLISKO. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group