Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3869
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Warsztaty z okazji dnia dziecka „Malujemy Murale”

Poniedziałek, 4 czerwca 2012, 9:59
Aktualizacja: 10:05
Autor: PAW
Wałbrzych: Warsztaty z okazji dnia dziecka „Malujemy Murale”
Fot. użyczone
W siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej „Stary Zdrój” odbyły się warsztaty plastyczne z okazji dnia dziecka pod hasłem „Malujemy Murale”.

Wzięło w nich udział około 30 dzieci z dzielnicy. Warsztaty zostały przeprowadzone w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Działań Artystycznych i Społecznych "O! KULTURA".

Dzieci uczyły się projektować murale, które później dzięki współpracy z artystami, mogą przyozdobić mury wałbrzyskich budynków. Podczas warsztatów dzieci miały przygotowany słodki poczęstunek, a po warsztatach otrzymały paczki z upominkami przygotowane przez RWS „Stary Zdrój”, radną Ilonę Sochę oraz radnego Pawła Szpura.

Zajęcia były prowadzone przez doświadczonych pedagogów i animatorów kultury: Barbarę Walkowiak i Sylwię Sobieraj-Borowiec oraz przez Magdę Głocką - architekta działającego na terenie Wałbrzycha.

Co to są murale?

MURALAMI nazywamy zwykle wielkoformatowe prace malarskie znajdujące się najczęściej na zewnętrznych ścianach budynków. W wielu polskich i zagranicznych miastach murale stanowią nieodłączny element przestrzeni miejskiej, są sztuką dostępną dla przechodniów, atrakcją wizualną dla mieszkańców miasta i turystów. Należy odróżnić murale tworzone przez znakomitych artystów od aktów wandalizmu, które nie wnoszą niczego wartościowego do otaczającej nas przestrzeni.

Murale to galeria sztuki dostępna i widoczna dla każdego. Wałbrzych swoich murali jeszcze się nie doczekał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group