Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1587
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warto być dobrym

Wiadomości: REGION, Jedlina Zdrój
Niedziela, 26 lutego 2012, 8:03
Aktualizacja: 8:04
Autor: opr. PAW
W listopadzie 2011 roku Miejska Szkoła Podstawowa w Jedlinie Zdroju włączyła się do udziału w ogólnopolskim konkursie „Warto być dobrym”.

Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”. Głównym celem konkursu jest promowanie pozytywnych wzorców postaw wśród dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także zwiększenie zainteresowania wolontariatem. Nagrodą dla zwycięzcy konkursu w szkole jest górski rower, który od stycznia, razem z banerem promującym akcję, wisi w holu MSP i przypomina dzieciom i rodzicom o trwającym konkursie.

W lutym, na zajęciach, nauczyciele przedstawili uczniom klas „ 0 ” – VI warunki uczestnictwa w konkursie. Dzieci dowiedziały się również o właściwych wzorach postaw – dlaczego warto być dobrym dla innych, jak można pomagać – rodzinie, sąsiadom, społeczności lokalnej i całemu światu dzięki idei wolontariatu.

Każdy uczestnik konkursu zadeklarował, jakie dobre uczynki będzie wykonywał w trakcie roku szkolnego w każdym z trzech, wcześniej wymienionych obszarów.

W czerwcu, uczniowie, biorąc pod uwagę największą aktywność w czynieniu dobra, wybierają reprezentanta klasy, który będzie finalistą konkursu w szkole.

Na zakończenie roku, podczas uroczystej gali, spośród finalistów z poszczególnych klas zostanie wylosowany laureat konkursu, który otrzyma główną nagrodę – górski rower. Pozostałe dzieci otrzymają tytuł członka klubu Oki skupiającego te dzieci w kraju, które w trakcie roku wywiązały się z warunków konkursu.

Źródło: www.jedlinazdroj.eu

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group