Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1733
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ważą się losy wicestarosty

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 17 maja 2010, 19:21
Aktualizacja: 19:23
Autor: PAW
O politycznym losie Andrzeja Marciniaka zadecydują jutro radni powiatowi
Fot. red
Już jutro na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu okaże się, czy wicestarosta Andrzej Marciniak zostanie odwołany ze swojego stanowiska.

Na jutrzejszej sesji zostanie przegłosowany wniosek w sprawie odwołania wicestarosty Andrzeja Marciniaka. Jego odwołania domaga się opozycja.

Opozycyjni radni zarzucają Marciniakowi, że we wniosku złożonym przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu i Fundację imienia Księżnej Daisy zostały popełnione błędy formalne. Z tego tytułu powiat stracił możliwość pozyskania około 600 tys. zł. na dofinansowanie Domu Dziecka „Catharina” w Nowym Siodle w gminie Mieroszów.

O środki finansowe na ten cel Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu zabiegało razem z Fundacją imienia Księżnej Dasiy. Szefową tej fundacji jest żona Andrzeja Marciniaka. Wniosek przeszedł pozytywną ocenę formalną, ale ze względu na złamanie przepisów przepadł. Ten błąd dotyczył tego, że w Biuletynie Informacji Publicznej starostwa nie znalazły się informacje, kto jest partnerem Starostwa Powiatowego zaangażowanym w realizację projektu. Opozycyjni radni uważają, że winę za taki stan rzeczy w dużym stopniu ponosi wicestarosta Andrzej Marciniak.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group