Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3809
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wciąż ślisko i niebezpiecznie

Poniedziałek, 8 lutego 2021, 10:33
Aktualizacja: 12:34
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wciąż ślisko i niebezpiecznie
Fot. KMP Wałbrzych
W związku ze zmianą warunków pogodowych i obfitymi opadami śniegu, które w ten weekend doprowadziły do paraliżu na drogach, apelujemy o ostrożność. Na ulicach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego jest bardzo ślisko. Policjanci reagują na każde zgłoszenie o utrudnieniach i kiedy jest to możliwe podejmują czynności związane z ręczną regulacją ruchem.

Wałbrzyscy policjanci mają dzisiaj bardzo dużo pracy i od samego poranka pomagają w utrzymaniu płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych ręcznie kierując ruchem. Największe utrudnienia występowały dzisiaj w centrum miasta oraz na ul. Wrocławskiej - w rejonie ul. Wilczej oraz pomiędzy ul. Ogrodową a Uczniowską.

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi przypominamy, że odśnieżenie samochodu przed wyjazdem na drogę poprawia bezpieczeństwo. Zgodnie z art. 66 Ustawy prawo o ruchu drogowym pojazd, który uczestniczy w ruchu musi być tak wyposażony i utrzymany tak, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu oraz nie narażało kogokolwiek na szkodę. Kierowca powinien mieć zapewnione odpowiedni pole widzenia. Odśnieżone, oczyszczone z lodu i innych zabrudzeń muszą być szyby w przednich drzwiach, szyba czołowa, a także lusterka.

Twoja reakcja na artykuł?

4
15%
Cieszy
8
30%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
11%
Złości
11
41%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group