Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2824
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Europa: Według Europosła Legutko, Donald Tusk nie nadaje się na szefa Komisji Europejskiej

Piątek, 21 czerwca 2013, 13:35
Aktualizacja: 13:35
Autor: PAW
Wałbrzych/Europa: Według Europosła Legutko, Donald Tusk nie nadaje się na szefa Komisji Europejskiej
Fot. PAW
Parę miesięcy temu Angela Merkel powiedziała w publicznym wystąpieniu, że Donald Tusk mógłby w przyszłości pełnić funkcję szefa Komisji Europejskiej. Zupełnie innego zdania jest goszczący niedawno w Wałbrzychu Europoseł Ryszard Legutko.

Obecnie szefem Komisji Europejskiej jest Portugalczyk Jose Manuel Barroso. Angela Merkel widzi Donalda Tuska jako ewentualnego następcę Barroso po wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku.

Podczas wizyty w Wałbrzychu Europoseł Ryszard Legutko podzielił się z nami spostrzeżeniami na temat kandydatury Tuska.
- Na pewno Tusk nie jest najmocniejszym kandydatem. Barroso będzie mógł startować na to stanowisko ponownie i ma spore szanse – mówi Legutko. – Według mojeej oceny, kandydatura Tuska nigdy nie była mocna, nawet po wypowiedziach Merkel. Jego największą słabością jest nieznajomość języka francuskiego i to wcale nie jest błahostka.

Ryszard Legutko powiedział również, że eurodeputowani z innych krajów nie podzielają entuzjazmu polskiego rządu w kwestii zmian zachodzących w naszym kraju.
- Oczywiście widzą, że pewne sprawy idą ku lepszemu, ale nadal nie jesteśmy konkurencyjny wobec nawet naszych sąsiadów. Echem odbijają się też informacje o nieprawidłowościach przy powstawaniu autostrad czy dróg szybkiego ruchu – mówi Legutko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group