Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3348
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Weekend u Szaniawskiego

Sobota, 1 czerwca 2019, 6:40
Autor: red
Wałbrzych: Weekend u Szaniawskiego
Fot. Dariusz Gdesz
Zachęcamy do odwiedzin wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego w dniach 1–3 czerwca.

U Szaniawskiego weekend z myślą o dzieciach (tych małych i tych całkiem już dorosłych). 1 i 2 czerwca Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zagra „W GÓRY I W MORZE!” wg książek Piotra Karskiego, spektakl dedykowany najmłodszym widzom. Dla tych nieco starszych Teatr wznawia „SIENKIEWICZA SUPERSTAR” Jana Czaplińskiego w reż. Anety Groszyńskiej. Bilety na oba przedstawienia będą doskonały prezentem dla bardziej wymagających dzieci.

„W GÓRY I W MORZE!” to edukacyjna przygoda, zabierająca widzów w niecodzienną podróż na szczyt Mount Everest i w głębiny oceanu. Na spektakl obowiązuje specjalny BILET FAMILIJNY za 12 zł (dla minimum jednej osoby dorosłej wraz z minimum jednym dzieckiem w wieku do 18-tu lat). Szaniawski zaprasza na tę wyjątkową teatralną podróż 1 i 2 czerwca o godz. 16:00. Reżyseria: Łukasz Zaleski; obsada: Angelika Cegielska, Sara Celler-Jezierska / Dorota Furmaniuk, Irena Wójcik, Piotr Mokrzycki.
Spektakl „SIENKIEWICZ SUPERSTAR…” to pełna energii i muzyki, odważna biografia Henryka Sienkiewicza. Aneta Groszyńska i Jan Czapliński zagłębiają widza w życie autora popularnego, ale bardzo przy tym nieznanego. Jednego z najważniejszych polskich pisarzy poznać będzie można w sobotę i niedzielę o 18:00 na Dużej Scenie Szaniawskiego. Zagrają: Sara Celler-Jezierska, Joanna Łaganowska, Irena Sierakowska, Michał Kosela, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki i Filip Perkowski.

Nadchodzą XVI DNI MŁODEGO TEATRU – pierwsza część pokazów już 3 czerwca. Jak co roku, Szaniawski zaprezentuje efekty pracy uczestników warsztatów teatralnych oraz działań grup teatralnych Wałbrzycha. W Teatrze Dramatycznym w Sezonie 2018/2019 – 7 KOLORÓW zajęcia teatralne realizowały grupy: Trzeci Teatr – grupa początkująca i zaawansowana pod opieką Grzegorza Stawiaka, P1erwsza Zasada pod opieką Doroty Kowalkowskiej oraz Warsztat NIEDOROŚLI 30+ pod opieką Tomasza Jękota. Na Dniach Młodego Teatru zaprezentują się także uczniowie z I LO w Wałbrzychu spektaklem przygotowanym przez członkinię grupy Cienie Teatru – Magdalenę Małowską. Pokazy odbędą się w dwóch częściach w dniach 3 i 24 czerwca. Szczegółowy program dostępny na stronie Teatru.

INFORMACJA I R E Z E R W C J A B I L E T Ó W:
BIURO WSPÓŁPRACY Z PUBLICZNOŚCIĄ: tel. 74 648 83 01 (do 03); www.teatr.walbrzych.pl/bilety/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group