Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 3104
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Weekend w Muzeum z Babcią i Dziadkiem

Poniedziałek, 23 stycznia 2012, 15:06
Aktualizacja: 15:07
Autor: RED
Wałbrzych: Weekend w Muzeum z Babcią i Dziadkiem
Fot. Sven
Z okazji przypadających w trakcie weekendu Dni Babci i Dziadka wałbrzyskie muzeum przygotowało miła niespodziankę dla seniorów i ich wnuków. Oprócz możliwości bezpłatnego zwiedzania muzealnych ekspozycji, w sobotnie popołudnie ponad 40 osób wysłuchało wyjątkowego koncertu polskich przebojów sprzed lat.

Znany sudecki bard Marcel Kambr przygotował dla słuchaczy wiązankę piosenek z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, która z pewnością przypomniała starszej części publiczności czasy młodości, zaś dla ich pociech była pouczającą wyprawą w przeszłość.
Przyzwyczajeni jesteśmy, że muzea prezentują dzieła sztuki, stare i piękne przedmioty – mówił witając gości Jacek Drejer, dyrektor muzeum. Jeśli jednak uznamy, że zadaniem takich placówek, jak nasza jest utrwalanie historii dla przyszłych pokoleń, to dzisiejszy koncert wpisuje się doskonale w tę rolę. Piosenki, przy których bawili się przed laty dziadkowie, to również część naszej historii i cieszy nas bardzo fakt, że chcą oni zabrać w tę sentymentalną podróż najmłodszych.
Obecnie w muzeum, oprócz ekspozycji stałych, zobaczyć można jubileuszową wystawę zorganizowaną z okazji 180. rocznicy powstania pierwszej w Wałbrzychu i na Śląsku fabryki porcelany C. Kristera, obecnie fabryki „Krzysztof”. Kolejne plany muzeum to wystawa prezentująca Wałbrzych i region wałbrzyski w dawnej kartografii.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group