Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2431
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Weekendowe działania wałbrzyskiej drogówki

Poniedziałek, 18 grudnia 2017, 13:28
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Weekendowe działania wałbrzyskiej drogówki
Fot. KMP Wałbrzych
W weekend policjanci wałbrzyskiej drogówki przeprowadzili dwie akcje profilaktyczno–kontrolne. W piątek na drogach powiatu wałbrzyskiego odbyły się działania pod kryptonimem „Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze”, natomiast w niedzielę „Niebezpieczne promile”.

Realizując zadania służbowe mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących w postaci przekraczania dozwolonej prędkości, przejeżdżania podwójnej i pojedynczej linii ciągłej, nieprawidłowej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych oraz nieustąpienia pierwszeństwa pieszym.

Funkcjonariusze skontrolowali w tym dniu 39 pojazdów i ujawnili 8 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. 9 kierujących natomiast nie zastosowało się do znaków i sygnałów drogowych. Policjanci w trakcie akcji zatrzymali także 30-letniego mieszkańca Jedliny-Zdroju, który kierował samochodem osobowym po drodze publicznej, pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Policjanci odebrali także 7 dowodów rejestracyjnych i sprawdzili trzeźwość kontrolowanych kierowców. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Podczas niedzielnych działań „Niebezpieczne promile” policjanci ujawnili niestety dwóch kierujących, którzy kierowali swoimi pojazdami spożywając wcześniej alkohol. Jeden z nich – 30-letni wałbrzyszanin - nie posiadał dodatkowo uprawnień do kierowania pojazdami i doprowadził w stanie nietrzeźwości do kolizji drogowej. Badanie urządzeniem wykazało u mężczyzny 1,48 promila alkoholu we krwi.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group