Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1599
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wehikuł czasu – Turniej Rycerski na Zamku Książ już w ten weekend

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 28 czerwca 2012, 7:01
Aktualizacja: 13:16
Autor: Karolina Kurban
Fot. Karolina Kurban
Turniej Rycerski to współpraca Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury i Zamku Książ. Od 29 czerwca do 1 lipca na hipodromie Stada Ogierów Książ będziemy uczestnikami polsko–czeskiego wehikułu czasu. Pokazy walk, koncert muzyki dawnej czy turnieje strzeleckie to niektóre z atrakcji, jakie zafundują nam w tym czasie organizatorzy.

- Chcemy wyjątkowo rozpocząć te wakacje. Wehikuł czasu jest dla nas ważną imprezą. Dzięki wsparciu Leszka Łachmackiego - prezesa Stada Ogierów i Krzysztofa Urbańskiego – prezesa Zamku Książ rycerze opanują zamek. Przyjedzie ich około dwustu. Nie byłoby również tego wydarzenia, gdyby nie Czesi, których udało nam się przekonać, że warto jednak pokazać, jak polsko-czeska współpraca wyglądała w średniowieczu – mówił Jarosław Buzarewicz - dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. – Impreza rozpoczyna wakacje. Codziennie zapraszamy dzieci do WOK-u na „Wakacje z duchami”, będziemy zgłębiać tajemnice Wałbrzycha, Dolnego Śląska. W drugiej połowie lipca organizujemy projekt „Lato w teatrze”, dzięki dofinansowaniu z Instytutu Teatralnego. W sierpniu natomiast będziemy spotykać się pod gołym niebem w amfiteatrze Zamku Książ. Również zapraszamy na plener malarski, odbywający się w Zamku Książ. Wakacje zakończymy największą imprezą w mieście – Dniami Wałbrzycha. 31 sierpnia wystąpi Zespół Wilki, 1 września zaprosiliśmy do Wałbrzycha Korę, a 2 września będziemy bawić się z Zespołem Kombi – zachęcał do śledzenia wydarzeń i brania w nich udziału Jarosław Buzarewicz.

Inicjatorem i dowodzącym Turniejem Rycerskim jest Maciej Dziubka – przywódca Śląskiej Roty Najemnej.

- Jest to największy turniej na Dolnym Śląsku i kawałek dalej. Liczyć będzie dwustu rekonstruktorów. O randze świadczyć będzie także obozowisko składające się z sześćdziesięciu namiotów. Rycerze zjeżdżają się od jutra, a w piątek powstanie duże obozowisko. Oprócz rycerzy pojawią się również rzemieślnicy. Jeśli ktoś będzie chciał się ubrać w średniowieczny strój, kupić buty od szewca, zbroja też się znajdzie – kramarze przybędą z asortymentem średniowiecznym. Będą gry i zabawy dla wszystkich, odbędzie się bieg rycerski, duży pokaz konny, koncert muzyki dawnej z zespołami odtwarzającymi ten rodzaj muzyki, a także bitwa rycerska z paleniem wioski, w której weźmie udział sto osób. Będzie to naprawdę zjawiskowe. Oficjalnie rozpoczynamy 30 czerwca od godziny 10.00. – Maciej Dziubka zaprasza na weekend z Zamkiem Książ.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group