Niedziela, 7 marca
Imieniny: Pawła, Tomasza
Czytających: 1720
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Wernisaż Natalii Południak

Środa, 2 lutego 2011, 10:48
Aktualizacja: 10:48
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Wernisaż Natalii Południak
Fot. organizatorzy
W najbliższy piątek 4 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej Centrum Kultury w Boguszowie–Gorcach odbędzie się wernisaż wystawy Natalii Południak.

Natalia Południak urodziła się w 1988 roku w Wałbrzychu. Mieszka w Boguszowie-Gorcach. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu na kierunku germanistyka. Kontynuuje naukę na studiach magisterskich na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest nauczycielką języka niemieckiego w Zespole Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach.

Z zamiłowania ekolog. Pasjonuje się turystyką, fotografią, historią sztuki i historią regionu. Posiada brązową i srebrną odznakę PTTK „Szlakiem Architektury Drewnianej w Polsce”. Pisze reportaże do polskich gazet i artykuły do niemieckiego miesięcznika „Waldenburger Heimatbote”. W pierwszą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II (2006 roku) wydana została książka pt. „Wałbrzyszanie Janowi Pawłowi II”, w której między innymi ukazały się jej refleksje i przemyślenia dotyczące pontyfikatu Ojca Świętego zatytułowane „Exstinctus amabitur idem - Po śmierci będzie tak samo kochany”.

Jest współautorką książki pt. „Historia kościoła pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego w Boguszowie-Gorcach”. Tłumaczyła dokumenty rodziny von Hochbergów z zamku Książ, które znajdują się w Archiwum Państwowym we Wrocławiu. Jedną z jej wielu pasji jest również haftowanie obrazów na kanwie ściegiem gobelinowym. Ulubionym jej motywem jest portret i pejzaż. W 2004 roku jej praca została wyróżniona w konkursie pt. „Anioły- muśnięcie skrzydeł” organizowanym przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Wiele jej prac powędrowało do ludzi w Polsce i zagranicą.

Jej obrazy są nasycone żywymi kolorami, które nadają całości głębi. W każdy obraz wkłada dużo serca i emocji. Miała wystawę zbiorową w galerii „Pod Mniszkiem” w Boguszowie-Gorcach z okazji 30-lecia biblioteki w Gorcach i drugą wystawę indywidualną z okazji 80-lecia kościoła pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group