Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2493
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wernisaż wystawy „Dwie drogi” w Muzeum Porcelany

Sobota, 21 października 2017, 14:04
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: Wernisaż wystawy „Dwie drogi” w Muzeum Porcelany
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Około 60 prac wysokiej klasy rzeźb ceramicznych, stworzonych przez dwóch artystów, można oglądać od piątku, 20 października w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

„Dwie drogi” to tytuł wystawy, która odbywa się w ramach trzeciej edycji Biennale Mistrzów Ceramik im. Bronisława Wolanina. Wystawa poświęcona jest dwóm, nieżyjącym już artystom, Edwardowi Roguszczakowi (zmarł w 1997 roku) i Bronisławowi Wolaninowi (zmarł w 2013 roku).

W piątek, 20 października w Muzeum Porcelany odbył się wernisaż tej wystawy, na którym miłośnicy sztuki mogli zobaczyć wśród wystawionych dzieł również niepublikowane wcześniej odręczne projekty i szkice obu twórców. Data wernisażu nie jest przypadkowa i zbiega się z 90. rocznicą urodzin Edwarda Roguszczaka oraz 80. Bronisława Wolanina.
- Myślę, że jeden i drugi artysta byłby zadowolony. Taka wystawa jest uhonorowaniem twórczości obu artystów - powiedziała Jadwiga Kornecka-Cebula, kustosz wystawy.

Cykl Biennale Mistrzów Ceramiki w swoim założeniu ma prezentować dorobek najwybitniejszych polskich artystów ceramików oraz przybliżyć wałbrzyszanom i przybyłym gościom współczesną ceramikę artystyczną.

Wystawę „Dwie drogi” można oglądać w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu do stycznia 2018 roku.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group