Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2091
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Weronika Grzelak Mistrzynią Polski!

Wiadomości: Spała
Piątek, 25 stycznia 2013, 15:43
Aktualizacja: 15:44
Autor: red
Fot. użyczone
Wczorajszymi wielobojami rozpoczęły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych odbywające się jak co roku w Spale, koło Tomaszowa Mazowieckiego.

Warto wspomnieć, iż tym razem Polski Związek Lekkiej Atletyki zaprosił po 10 najlepszych wieloboistek i wieloboistów, biorąc przykład ze Światowej Organizacji Lekkiej Atletyki (IAAF), która w taki sam sposób zaprasza na Halowe Mistrzostwa Świata.

Bardzo dobrze spisała się zawodniczka Górnika Wałbrzych, Weronika Grzelak, która po pierwszym dniu wielobojowych zmagań plasowała się na drugiej pozycji. W biegu na 60 metrów przez płotki była druga w swojej serii z czasem 9,22s i musiała uznać wyższość Ewy Ochockiej z Bolesławca, która przebiegła owy dystans w 8,91s i tym samym wygrała pierwszą konkurencję. W skoku wzwyż Weronika uplasowała się na trzeciej pozycji, skacząc 1,64m. Przed naszą zawodniczką znalazły się Natalia Nyklewicz z Zawiszy Bydgoszcz (1,67m) oraz Paulina Ligarska z Luks Podium Kup (1,70m). Ostatnią wczoraj konkurencję, pchnięcie kulą, Weronika ukończyła na piątej pozycji, pchając na odległość 11,24 m. Kulę wygrała Natalia Nyklewicz z Bydgoszczy posyłając kulę na odległość 12,40m.

Do wczorajszych wyników uczennica Gimnazjum Sportowego nr 11 na Piaskowej Górze, dołożyła dziś świetny rezultat w skoku w dal. Poszybowała na odległość 5,70m deklasując całkowicie swoje rywalki, gdyż druga w tej konkurencji – Klaudia Olek skoczyła „zaledwie” 5,30m. Ten wynik dał Weronice blisko 200-punktową przewagę nad zawodniczką plasującą się na drugim miejscu – Pauliną Ligarską.

Ostateczną „kropkę nad i” Weronika postawiła przebiegając dystans 800 metrów w 2:31.40s. co jest jej rekordem życiowym. Fakt, iż była trzecia w owym biegu (1. Ewa Ochocka - 2:24.24s, 2.Klaudia Olek - 2:28.00) nie przeszkodził zupełnie w zdobyciu złota Halowych Mistrzostw Polski oraz ustanowienia Halowego Rekordu Polski Juniorek Młodszych w pięcioboju.

Oto pełna punktacja medalistek wieloboju:
1. Grzelak Weronika ( LKS Górnik Wałbrzych ) – 3693 pkt. – Rekord Polski Juniorek Młodszych
2. Ligarska Paulina ( LUKS Podium Kup ) – 3464 pkt.
3. Olek Klaudia ( AZS-AWFiS Gdańsk ) – 3447 pkt.

Warto również podkreślić fakt, iż jest to drugi start Weroniki na imprezie mistrzowskiej. Drugi tym samym złoty medal oraz drugi rekord kraju. Zważywszy, że Weronika jest dopiero pierwszy rok juniorką młodszą, możemy przypuszczać , iż za rok poprawi swoje rezultaty. Po takich wynikach pytanie: czy rośnie nam następczyni Urszuli Włodarczyk samo nasuwa się na myśl…

Cieszy również sytuacja, iż jest to kolejny diament szlifowany przez trenera Banaszka, który po raz kolejny udowadnia, że jest świetnym specjalistą od kobiecego wieloboju.

Gratulujemy Weronice oraz trenerowi Grzegorzowi Banaszkowi i trzymamy kciuki za pozostałych naszych lekkoatletów: Katarzynę Kozerę w pchnięciu kulą (start 26.01.13 o godz. 10:30 ) oraz Mateusza Jopka w skoku w dal (start 27.01.13 o godz. 10:00 )

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group