Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5179
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedlina-Zdrój: Weterani nie zawodzą

Środa, 3 sierpnia 2022, 13:57
Aktualizacja: 14:00
Autor: PAW
Jedlina-Zdrój: Weterani nie zawodzą
Fot. UM Jedlina–Zdrój
W Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów w petanque. Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Puenta Szczecin, a turniej rozgrywany był pod patronatem Polskiej Federacji Petanque PZS. W zawodach świetnie wypadli zawodnicy z Wałbrzycha i Jedliny–Zdroju.

Startowało 21 drużyn 3 lub 4-osobowych (z zawodnikiem rezerwowym). Po ośmiu pojedynkach wyłoniono zwycięzców. Mistrzami Polski weteranów zostali zawodnicy klubu SR-S „Dęby Wałbrzych”, w osobach: Kazimierz Jacak, Kazimierz Urbaniak, Mirosław Kaszubowski i najstarszy w Polsce boulista 92-letni Tadeusz Gałuszkiewicz.

Klub SRS „Dęby Wałbrzych” wyprzedził Śremski Klub Petanque oraz połączone kluby z Myślenic i Dzierżoniowa. W zwycięskiej drużynie dwaj pierwsi zawodnicy to mieszkańcy Jedliny-Zdroju, związani z pasją grania od wielu lat i z wieloma sukcesami w tej dziedzinie na międzynarodowej arenie. Z tej okazji Burmistrz Miasta Leszek Orpel zaprosił reprezentację miasta, by złożyć osobiście gratulacje, podziękowania i upominki za promocją Jedliny-Zdroju poprzez udział i propagowanie gry w boule.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group