Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2727
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Weź udział w międzynarodowym konkursie

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Niedziela, 6 listopada 2011, 9:18
Aktualizacja: 9:19
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
Mieroszowskie Centrum Kultury organizuje Międzynarodowy Konkurs Rękodzieła Artystycznego. Prace należy wysyłać do 16 listopada.

Organizatorem konkursu jest Mieroszowskie Centrum Kultury.

Cele konkursu:
- prezentacja twórczego dorobku mieszkańców pogranicza polsko-czeskiego
- rozwijanie zainteresowań z zakresu rękodzieła artystycznego.
- popularyzowanie różnych, nowych technik rękodzieła artystycznego
- kultywowanie tradycji rodzinnych
- poszukiwanie alternatywnych źródeł dochodu
- rękodzieło sposobem na "zagospodarowanie wolnego czasu" dla wszystkich grup wiekowych.

Konkurs ma charakter otwarty, uczestnicy stają do konkurencji indywidualnie, a organizator wyklucza grupowe zgłoszenia. Organizatorzy wyodrębnili następujące kategorie technik: HAFT - hafty-wszystkie rodzaje oraz patchwork, KORONKARSTWO - ozdoby oraz rzeczy użytkowe, TKACTWO - kilimy, gobeliny, makatki, MALARSTWO - wszystkie rodzaje, RZEŹBA - wszystkie techniki, INNE TECHNIKI.

Prace zostaną zakwalifikowane do III kategorii wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów i szkół średnich, dorośli (od 18 do lat 100 i więcej).

Podstawą uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest do pobrania na stronie internetowej: www.mck.pl, dostępny jest również w MCK przy ul. Żeromskiego 28 I piętro – biblioteka w Mieroszowie. Prace wraz z wypełnionym formularzem należy przekazać lub wysłać organizatorom do 16 listopada na adres MCK. Organizatorzy proszą o przedstawienie do konkursu najwyżej 2 prac. Przesłane prace powinny być podpisane i przygotowane do ekspozycji.

Jury powołane przez organizatorów (złożone z przedstawicieli instytucji działających w sferze kultury i organizatorów) wybierze w każdej kategorii po 3 najciekawsze prace. 19 listopada o godz. 17.00 w sali wystawowej MCK przy ul. Żeromskiego 28 w Mieroszowie nastąpi uroczyste otwarcie wystawy zgłoszonych rękodzieł oraz rozdanie nagród za najlepsze prace.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group