Wtorek, 2 czerwca
22°C Jelenia Góra
Czytających: 467 Zalogowanych: 0
Kultura REGION, Boguszów-Gorce Sobota, 5 września 2009, 21:48 Autor: EG 1 wyświetlenie

Polsko–czeski wernisaż

W piątek wieczorem w MBP – Centrum Kultury w Boguszowie–Gorcach odbył się wernisaż wystawy ekslibrisu czeskiego. Wystawa zainaugurowała tegoroczne XX Polsko–Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Audio

Czytaj na głos

Na wystawie wyeksponowanych zostało kilkaset ekslibrisów autorów czeskich ze zbiorów Mieczysława Bielenia z Warszawy.

Znakomitością samego zbioru i klasą artystyczną ekslibrisów zaskoczeni byli obecni na wernisażu artyści czescy. - To efekt kilkudziesięciu lat rnkolekcjonowania. Jestem zaszczycony, że mogę pokazać wystawę w Boguszowie - Gorcach, bo mogą ją obejrzeć i Polacy, i Czesi – mówił Mieczysław Bieleń.

W uroczystości obok miejscowych władz uczestniczyli artyści polscy i czescy oraz prezesi Komitetu Organizacyjnego Polsko–Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej Julian Golak i Teresa Bazała, którzy przyjechali z Nowej Rudy.

Artyści polscy i czescy: malarze, rzeźbiarze, poeci i fotograficy bezpośrednio po wernisażu udali się w podróż do Świnoujścia, gdzie rozpoczął się XVIII Międzynarodowy Interdyscyplinarny Plener Artystyczny – coroczna spektakularna impreza Polsko–Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka