Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 3190
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wiceminister Zdrowia z wizytą w Wałbrzychu

Czwartek, 27 września 2018, 16:31
Aktualizacja: Piątek, 28 września 2018, 8:42
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wiceminister Zdrowia z wizytą w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj przed Specjalistycznym Szpitalem Ginekologiczno–Położniczym w Wałbrzychu odbył się briefing prasowy dr Zbigniewa Króla – Wiceministra Zdrowia. Zbigniew Król przyjechał do Wałbrzycha na zaproszenie Ireneusza Zyski – Posła na Sejm RP.

W briefingu oprócz Zbigniewa Króla i Ireneusza Zyski uczestniczyli również miejscy radni z Prawa i Sprawiedliwości: Beata Mucha, Jerzy Langer i Cezary Kuriata, a także dr Andrzej Hac - ekspert Ireneusza Zyski do spraw zdrowia. Tematem briefingu był stan i perspektywy rozwoju opieki zdrowotnej na terenie Województwa Dolnośląskiego i samego Wałbrzycha.

- Jestem w tej chwili w okresie objazdów różnych szpitali, różnych placówek służby zdrowia na Dolnym Śląsku, podpisując umowy na doposażenie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Korzystając z tej możliwości, że do Wałbrzycha niedaleko, chociaż ciężko się skomunikować z różnych stron, szczególnie od Wrocławia, przyjąłem zaproszenie. Ważnym elementem jest ulokowanie zdrowia i opieki zdrowotnej w kontekście ogólnego bezpieczeństwa mieszkańców. To jest ta troska w której mieliśmy okazję połączyć siły i w ten sposób przygotować plan wyborczy dla Wałbrzyszan w przyszłej, zwycięskiej kadencji, po uzyskaniu mandatu. Zdrowie to nie tylko sama służba zdrowia, nie tylko jednostki oraz sprzęt, który jest możliwy do zbudowania. Zdrowie to dostępność do usług. Ta dostępność musi być zagwarantowana i tego chcemy w całym kraju, dla każdego obywatela na równym poziomie. Za to odpowiada rząd, za to konstytucyjnie odpowiada też samorząd. W związku z tym na takich spotkaniach chcemy podkreślać rolę samorządów w przygotowaniu takiej oferty dla mieszkańców aby dostępność do świadczeń i całej gamy usług profilaktycznych była równa. Spodziewałem się, że również w Wałbrzychu wystąpię z konkretnym czekiem na dofinansowanie SOR-u. Tej aplikacji nie było. Pewnie trzeba będzie poczekać i przygotować odpowiednie aplikacje po to, żeby również tutaj dla mieszkańców dostępne były różne oferty, które możemy przygotować z perspektywy Warszawy - powiedział Zbigniew Król.

Z kolei Ireneusz Zyska - Poseł na Sejm RP i jednocześnie kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta naszego miasta powiedział:

- Dzisiaj rano pan minister wręczył grant na rozwój szpitala specjalistycznego w Polanicy-Zdroju. Ta placówka jest bardzo aktywna. Swoim zasięgiem oddziaływuje na cały kraj, a nawet poza granice Polski. Ta aktywność ma ten wymiar, że to szpital występuje, składa wniosek, aplikuje o środki. Szkoda że Specjalistyczny Szpital imienia Sokołowskiego w Wałbrzychu z takim wnioskiem nie wystąpił, bo dzisiaj moglibyśmy również cieszyć się z grantu dla opieki zdrowotnej w Wałbrzychu. Można by powiedzieć, że prezydent miasta nie zajmuje się opieką zdrowotną, nie zajmuje się służbą zdrowia, jednak wychodzę z takiej filozofii, że wszystko co się dzieje w mieście, wszystko co dotyczy mieszkańców, a tym bardziej tak ważna sfera życia jak opieka zdrowotna, jak zdrowie, jak aktywność, powinno interesować prezydenta miasta. W moim programie wyborczym znajdują się elementy związane z ochroną zdrowia, ze zwiększeniem dostępności mieszkańców do opieki zdrowotnej, do lekarzy specjalistów. Chciałbym utworzyć centrum diagnostyki obrazowej, cytologicznej, histopatologicznej. W ramach centrum diagnostyki obrazowej chciałbym aby rezonans magnetyczny był dostępny dla mieszkańców Wałbrzycha nieodpłatnie. To jest w zasięgu naszego ponad stutysięcznego miasta aby takie centrum diagnostyki pod auspicjami Gminy stworzyć.

Po zakończeniu briefingu wiceminister Zbigniew Król wraz z posłem Ireneuszem Zyską udali się na spotkanie z dyrekcją Specjalistycznego Szpitala Ginekologiczno-Położniczego w Wałbrzychu, aby poznać problemy tej placówki i porozmawiać o trudnościach i potrzebach szpitala.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group