• Środa, 21 sierpnia 2019
  • Godz. 0:49
  • Imieniny: Joanny, Franciszki, Kazimiery, Piusa
  • Czytających: 4647
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Więcej mundurowych patroli na imprezach powiatowych

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Środa, 8 stycznia 2014, 7:30
Aktualizacja: 9:30
Autor: PAW
Fot. red.
Na sesji budżetowej Rady Powiatu Wałbrzyskiego, radni kilka minut czasu poświęcili tematowi dofinansowania kwotą 10 tysięcy złotych dodatkowych patroli służb mundurowych na terenie powiatu wałbrzyskiego.

I nie chodzi tu raczej o sam pomysł i przeznaczenie środków na wykup dodatkowych patroli na terenie powiatu wałbrzyskiego, ale o sumę, jaką zarezerwowano na ten cel w budżecie powiatu, a mowa o 10 tysiącach złotych.
- Moim zdaniem suma 10 tysięcy złotych na dodatkowe patrole to suma bardzo mała i z pewnością nie wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa w powiecie – twierdzi radny Marek Tarnacki.

Starosta Józef Piksa uważa jednak, że każda suma przeznaczona na to zadanie jest zasadna.
- Niektóre gminy mają straż miejską i te gminy jakoś sobie radzą z problemem bezpieczeństwa - uważa starosta. – My chcemy wspomagać te gminy, gdzie tej straży miejskiej nie ma, a chodzi nam głównie o dodatkowe patrole służb mundurowych podczas imprez ponadregionalnych organizowanych właśnie w tych gminach.

Marek Tarnacki wnioskował, aby w budżecie powiatu zarezerwować na ten cel 100 tysięcy złotych, ale starosta podkreślił, że powiatu nie stać na taki wydatek.
- Nasz Powiat idąc do wyborów mówił o wykupywaniu dodatkowych patroli, ale ta suma niewiele zmieni w tym temacie – uważa Tarnacki.

Zastępca starosty Andrzej Lipiński zaznaczył, że decyzja o zwiększeniu liczby patroli na imprezach ponadregionalnych, a co za tym idzie kupno dodatkowych patroli, została podjęta po rozmowach z wójtami i burmistrzami gmin powiatu wałbrzyskiego, którzy zgłaszali takie zapotrzebowanie.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~księgowy 7-01-2014 17:20
No tak, wąsacze swoją obecnością będą znów psuli atmosferę. A tak w ogóle to na co idą podatki przekazywane za pomocą corocznego budżetu do MSWiA, ekstra trzeba dopłacać policji aby łaskawie zjawiła się na ulicy, tak to rozumieć?
~JOa 8-01-2014 9:38
10 tysięcy to śmiech na sali i tyle na ten temat . pensja pana starosty miesięcznie brutto to ponad 10 tysięcy .... wiec jak Nasz Powiat chce wywiazać się ze swoich ulotkowych wyborczych obietnic niech robi to majac na celu widoczny efekt a nie w myś zasady dobra i psu mucha .... teraz czekam na to ze zamiast schroniska dla zwierząt wybuduja jedna bude dla 10 psów i ogłosza spełnienie obietnic wyborczych. A obciąć sobie pensje i wypełnic obietnice Panowie.... :))))
~księgowy 8-01-2014 10:56
Jaki jest oficjalny cennik "wykupu" dodatkowych patroli policji? Jaka powinna być częstotliwość dzienna tych patroli ?Opublikujcie, może z sąsiadami zrobimy zrzutkę. I założymy im takie przyciski wzdłuż ulicy aby udowadniali swoją obecność jak agenci ochrony. A potem oczywiście tą składkę odpiszemy od podatku. Jak to napisał klasyk" to dla ciebie drogi kotku, to dla ciebie wojsko, straż - tylko g... z tego masz."
~aurora 8-01-2014 15:20
Lepiej niech sie Nasz Powiat PO - wski nie ośmiesza. Panie starosto za te pieniądze niech Pan dzieciom z Powiatu na dzień dziecka cukierków kupi to wiecej radości bedzie jak pożytku z tych patroli za 10 tysiecy zł . Farsa po co się na ten temat rozpisywać.
~gość 2013 8-01-2014 16:07
Nie ma co szat rozrywać jest to kwota symboliczna. Średnio godzina pracy funkcjoariusza jest wyceniana na 25 zł /brutto/. Przyznana kwota wystarczy na 400 roboczogodzin. W sumie w ciagu roku wychodzi 50 służb. Czyli praktycznie 25 patroli dwuosobowych. Ocene pozostawiam dla czytających /czy to poprawi stan bezpieczeństwa./
~księgowy 8-01-2014 22:44
Gdyby pogonić do pracy w pełni sprawnych w większości emerytów mundurowych to owa roboczogodzina spadła by o połowę:)))a i gęstość patroli była większa. Nie musieli by dorabiać po marketach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group