Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5466
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Zagórze Śląskie: Więcej patroli wokół jeziora

Piątek, 23 lipca 2021, 8:32
Aktualizacja: 13:12
Autor: red
REGION, Zagórze Śląskie: Więcej patroli wokół jeziora
Fot. KMP Wałbrzych
Od początku wakacji w weekendy dodatkowe patrole policyjne częściej pojawiają się w Zagórzu Śląskim. Działania prowadzone przez policjantów z Głuszycy oraz policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy mają na celu zapewnienie w okresie letnim mieszkańcom oraz turystom większego bezpieczeństwa oraz nadzór nad ruchem kołowym – szczególnie na drodze dookoła Jeziora Bystrzyckiego.

Poza wyznaczonymi zgodnie z grafikiem dniami służby, policjanci z Głuszycy oraz powiatu wałbrzyskiego są obecni dodatkowo w Zagórzu Śląskim dzięki podpisanemu porozumieniu z przedstawicielami Gminy Walim. Funkcjonariusze w weekendy odwiedzają miejsca, gdzie pojawia się więcej turystów, a ma to wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa osób, które przyjeżdżają do tej turystycznej miejscowości oraz samych mieszkańców. Policjanci w trakcie patroli rozmawiają z napotkanymi osobami - szczególnie z dziećmi i młodzieżą - o bezpieczeństwie w trakcie wakacji w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczne wakacje”. W zeszły weekend funkcjonariusze najmłodszym rozdawali także elementy odblaskowe.

Przypominamy, że w okresie letnim problemem jest jednak parkowanie samochodów dookoła akwenu. Duża ilość osób nie stosuje się do ustawionych znaków zakazu parkowania. Często pojazdy pozostawiane są po obu stronach drogi. W takich sytuacjach każdy, kto pozostawi swój pojazd w miejscu niedozwolonym, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Szczególnie w sytuacji kiedy parkując swój samochód w sposób niewłaściwy, kierujący stworzy zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym lub będzie utrudniał ruch. Wtedy to źle zaparkowany samochód na lawecie może trafić nawet na parking strzeżony na koszt kierującego. Dlatego też w weekendy na ul. Wodnej częściej pojawiają się patrole "drogówki".

Twoja reakcja na artykuł?

14
47%
Cieszy
9
30%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
6
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group