Piątek, 24 marca
Imieniny: Katarzyny, Marka
Czytających: 4784
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Więcej zieleni w mieście

Czwartek, 3 czerwca 2021, 9:35
Aktualizacja: 9:38
Autor: JAZ
Wałbrzych: Więcej zieleni w mieście
Fot. użyczone
Rozpoczął się wiosenny sezon sadzenia drzew w Wałbrzychu. Miasto ponownie zdecydowało się na zasadzenie jak największej liczby sadzonek, by poprawić jakość powietrza oraz samopoczucie mieszkańców, którzy mieli wpływ na to gdzie pojawiły się nowe drzewa.

Nowe sadzonki w liczbie blisko 500 sztuk będą zdobić także puste place po wyburzonych budynkach. Prezydent Roman Szełemej od kilku lat stoi na stanowisku, że należy w Wałbrzychu ograniczać miejsca, w których brakowałoby zieleni. Stąd każdorazowo, gdy tylko nadarza się okazja, nowe sadzonki pojawiają się w obrębie miasta.

- Zależy nam na tym, aby zasadzone przez nas drzewa były mocne już w momencie nasadzenia, ale też, aby ułatwić im rozwój wspomagane są drewnianymi palikami. Robimy to z troską o zieleń, ale też częściowo dlatego by pomóc w złagodzeniu zmian w klimacie - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Michael Liguz zauważył, że plan zasadzenia wspomnianych drzew został zrealizowany już w 70 procentach. Miejski ogrodnik dba o zazielenienie nie tylko przestrzeni miejskiej jako takiej, ale także widzi potrzebę w sadzeniu drzew na placach zabaw, czy w miejscach innej ludzkiej aktywności.

- Sadzimy drzewa, które łatwo się przyjmują. Sadzimy gatunki miododajne, gatunki sprzyjające ptakom, ale też zapylaczom -tłumaczy miejski ogrodnik.

Twoja reakcja na artykuł?

15
54%
Cieszy
7
25%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group