Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2473
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wieczorynki z Teatrem Lalki

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 30 lipca 2014, 14:28
Autor: red
Fot. organizatorzy
W każdą sobotę sierpnia w ramach cyklu „Wieczorynki z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu” Teatr oraz Gmina Wałbrzych zapraszają do Amfiteatru przy pl. Teatralnym na bezpłatne spektakle. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych przedstawienia zostaną przeniesione do siedziby Teatru przy ul. Buczka 16. Pierwsza prezentacja – spektakl „Co w strachu piszczy?” w reż. J. J. Połońskiego odbędzie się 2 sierpnia o godz. 18.30.

Ileż to razy, jako dzieci, wyobrażaliśmy sobie w ciemności potwora wychodzącego spod łóżka w naszym pokoju? Ile razy drżeliśmy przed wizytą u dentysty, bojąc się bólu? A obcinanie czy też mycie włosów? Lekarz? Burza? Odkurzacz? Zwierzęta? Duchy?... Lista STRACHÓW dziecięcych jest tak samo długa, jak i przerażająco śmieszna. Ale czy na pewno? Wyobraźnia dziecięca jest nieposkromiona i niepoczytalna, dlatego świat widziany oczami dziecka jest tak kolorowy i ciekawy… ale i czasami straszny.

Nasz bohater, „mały, zwyczajny Jaś” to każdy z nas czy też każde z naszych dzieci, a może i naszych wnuków… Bardzo przywiązany do swojego pokoju, zabawek i …strachów. Za nic w świecie nie da się go przekonać, że ten kawałek drzewa za oknem to drzewo… „NIE! TO JEST PIRAT! Ale to, to tylko nożyczki… NIE! TO NOŻYCE DO UCINANIA!... A to… NIE! TO MASZYNA DO MIELENIA BATONIKÓW!!!!!!!”

Czy z taką wyobraźnią da się zwyczajnie żyć i nie „umrzeć” ze strachu? Nie da się! Dlatego postanowiliśmy wypowiedzieć wojnę strachom zalegającym dziecięce wyobraźnie. Mały, zwyczajny Jaś będzie musiał się z nimi zmierzyć, a z pomocą lalek, form plastycznych i całego szeregu tricków teatru ulicznego zwycięstwo ma zagwarantowane! Czy strach da się przerobić na uśmiech i lęk na zabawę? Przekonajcie się z nami, że… TAK!

„CO W STRACHU PISZCZY?”:

Scenariusz, reżyseria, ruch sceniczny: Jerzy Jan Połoński
Scenografia: Marika Wojciechowska
Muzyka: Michał Kowalczyk
Obsada: Anna Jezierska, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Jakub Grzybek, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik
Grupa wiekowa: spektakl familijny
Czas trwania spektaklu: ok. 60 minut
Wstęp wolny.

KOLEJNE PREZENTACJE „Wieczorynek z TLiA w Wałbrzychu”:
9.08 godz. 18.30 „U/RODZINY”
16.08 godz. 18.30 „Koziołek Matołek”
23.08 godz. 18.30 „Co w strachu piszczy?”
30.08 godz. 18.30 „Och, Emil!”

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group