Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4712
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Wiedzą jak zadbać o mosty

Środa, 1 lutego 2023, 13:25
Autor: red
powiat wałbrzyski: Wiedzą jak zadbać o mosty
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Powiat Wałbrzyski ma wyjątkowo sporą ilość mostów swoim zarządzie.
- Mamy w zarządzie 84 obiekty mostowe. Mogę z dumą powiedzieć, że odkąd jestem w samorządzie wyremontowaliśmy 17 z nich - informuje starosta Krzysztof Kwiatkowski. - To bardzo dużo, bo przebudowa takich obiektów do najłatwiejszych nie należy, a i koszty są ogromne. Odbierany właśnie most w Sierpnicy w gminie Głuszyca wyremontowaliśmy dzięki wsparciu pozyskanemu z rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład. Most może mały, ale przeprawa umożliwia ruch nawet 40-tonowych pojazdów, a ważny dlatego, że łączy dwie gminy – Głuszycę z Nową Rudą.

Do rządowego programu Powiat Wałbrzyski złożył wniosek na wsparcie finansowe do trzech obiektów mostowych: w Sierpnicy, Glinnie i Kolcach i wyremontuje je w bieżącym roku. Zakończona inwestycja to pierwszy etap zadania realizowanego pod nazwą „Przebudowa obiektów mostowych w celu poprawy dostępności turystycznej Ziemi Wałbrzyskiej”.

- Dziękuję rządowi polskiemu za to wsparcie, dziękuję posłom ziemi wałbrzyskiej: Michałowi Dworczykowi, Wojciechowi Murdzkowi, Ireneuszowi Zysce - Wiceministrowi Klimatu i Środowiska, a w szczególności Marcinowi Gwoździowi, za wsparcie, za to, że mały powiat wałbrzyski, położony na końcu świata, jest widoczny w Warszawie. Dziękuję Adriannie Mierzejewskiej - Wójtowi Gminy Nowa Ruda – za to, że znalazła czas i wspólnie z nami odbierała zakończenie inwestycji. Cała inwestycja, czyli remont trzech mostów, wyniesie 3 338 203,75 zł, z czego 2 945 000 zł pochodzi z dofinansowania rządowego. Remont mostu w Sierpnicy kosztował 1 669 101,88 zł. Cieszę się, że nasze podatki wracają do nas i są inwestowane w poprawę jakości infrastruktury drogowo – mostowej i przyczyniają się do rozwoju turystyki - kontynuuje starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group