Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3094
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Większa bonifikata dla mieszkańców

Sobota, 29 grudnia 2018, 12:57
Aktualizacja: 13:14
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Większa bonifikata dla mieszkańców
Fot. red
W Szczawnie–Zdroju ostatni raz w starym roku spotkali się miejscy radni.

Podczas sesji Rady Miasta Szczawna-Zdroju poruszono bardzo wiele istotnych z punktu widzenia mieszkańców kwestii. Członkowie Komisji Budżetowej i Mienia przyjęli wniosek dotyczący uchwały w sprawie bonifikaty dla nieruchomości objętych wieczystym użytkowaniem na cele mieszkalne, która będzie pozwalała na wykup w pierwszym roku z upustem 90%. Uchwała będzie procedowana do końca stycznia 2019 roku. Przypomnijmy, że wcześniej radni odrzucili uchwałę zaprezentowaną przez burmistrza Marka Fedoruka, która mówiła o bonifikacie na poziomie 60%.

Jak informuje przewodniczący rady miasta Michał Broda, zwrócił się on do burmistrza z zapytaniami:
- Jakie zyski z udziałów gminy (52%) w Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w ciągu ostatnich lat uzyskuje Szczawno-Zdrój?

Okazuje się, że żadnych i dlatego radny pyta, czy istnieje możliwość sprzedaży udziałów w DARR i zainwestowania tych środków w inne przedsięwzięcia. Podobno prace nad tym tematem trwają od jakiegoś czasu i wkrótce mają zostać sprecyzowane ich efekty.

Radny Michał Broda pytał również o to, kiedy powstanie posterunek policji usytuowany w pobliżu deptaka, o który od jakiegoś czasu zabiegają głównie mieszkańcy ulicy Sienkiewicza. Z odpowiedzi burmistrza wynika, że koszty uruchomienia posterunku to kwota około 50 tys. zł, na którą w budżecie nie zagwarantowano środków, ale być może uda się znaleźć odpowiednią sumę na zrealizowanie tego zadania jeszcze w tym roku.
- Kolejny temat to kontrakt menadżerski dla Dyrektora Teatru Zdrojowego. Wystąpiłem z wnioskiem o zatrudnienie Dyrektora Teatru na kontrakcie menadżerskim uzależniającym jego wynagrodzenie od zarobku Teatru z działalności komercyjnej. Powinno to zwiększyć skuteczność, poprawić jakość i zoptymalizować dofinansowanie z budżetu Gminy dla instytucji, która przy ogromnym potencjale w postaci budynku zabytkowego pięknego Teatru, miejscowości uzdrowiskowej mogłaby być w dużej mierze samofinansująca. Umożliwiłoby to wykorzystanie pieniędzy z części dotacji dla Teatru na inne cele - pisze na profilu społecznościowym Michał Broda.

Czy formalnie istnieje taka możliwość ma zostać sprawdzone i radni zostaną poinformowani na najbliższych sesjach.

Kolejna sesja odbędzie się 14 stycznia 2019 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group