Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2476
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno Zdrój: Wiele się działo na szczawieńskich kortach

Wtorek, 16 września 2014, 12:54
Autor: PAW
Miniony weekend był wyjątkowy i bardzo intensywny dla szczawieńskich tenisistów ziemnych.

Oprócz wyjazdowych zmagań w finałach Drużynowych Mistrzostw Polski (DMP) młodziczek i kadetek, na szczawieńskim obiekcie odbyło się niemal jednocześnie pięć turniejów tenisowych.

Po rozgrywkach regionalnych, później strefowych, przyszedł czas na ścisłe finały DMP, gdzie zapraszanych jest osiem najlepszych drużyn w kraju w poszczególnych kategoriach wiekowych. MKS Szczawno Zdrój pierwszy raz w historii do finałów wprowadził aż dwie drużyny. Do Bielska na ostateczną rozgrywkę udała się drużyna młodziczek (do lat 14) w składzie: Natalia Sławińska, Ala Topolewska, Natalia Kaczmarczyk, Klaudia Słomiana wraz z kapitanem Marcinem Dąbrowskim. Dla naszej młodej drużyny (wszystkie dziewczęta mają 13 lat, a Klaudia nawet 12) był to debiut w imprezie tej rangi. Dziewczyny ostatecznie zajęły miejsce tuż za podium, ale to i tak ich wielki sukces.

Inaczej było w turnieju kadetek (Ola Rojek, Karolina Jaśkiewicz, Paulina Kostka, Nikola Okopniak oraz kapitan Łukasz Słodyczka), bo drużyna MKS-u w finale rozstawiona była z numerem 2. Nasze dziewczyny jak burza przeszły przez fazę półfinałową, by w walce o złoto zmierzyć się z gospodarzem - Legią Warszawa (turniejowa jedynka). Ostatecznie MKS uległ stołecznej drużynie 2/4, ale wicemistrzostwo Polski to duży sukces i potwierdzenie przynależności do ścisłej czołówki krajowej oraz dobrej roboty organizacyjno-szkoleniowej wykonanej przez cały sztab trenerski odpowiedzialny za przygotowanie obu drużyn (trenerzy: Robert Kosiński, Damian Bartosiak, Mikołaj Grzeszak, Łukasz Słodyczka, Kostyantyn Lukyanenko i Daniel Juszczyk).

Emocji nie zabrakło również na lokalnym podwórku. Na kortach uzdrowiska bowiem odbył się coroczny Memoriał Jerzego Jasińskiego w kategoriach OPEN oraz turniej „Szczawieńscy Ligowcy” (tylko amatorzy bez przeszłości zawodniczej) oraz turniej dla dzieci „Pożegnanie Lata”. W najbardziej prestiżowej kategorii OPEN triumfował niegdyś zawodnik MKS Szczawno Zdrój, a obecnie świdnicki szkoleniowiec, Andrzej Misiek, który pokonał w finale Damiana Bartosiaka (aktualny szkoleniowiec MKS-u) 3/6, 6/3, 10/6. W kategorii amatorów najlepszy okazał się zawodnik z Wałbrzycha - Sebastian Stawicki przed Piotrem Kaczmarczykiem. Na trzeciej pozycji uplasowali się Ryszard Błażnik i Adrian Górski.

Od niedzieli rano natomiast zmagania rozpoczęła czerwona grupa najmłodszych zawodników (do lat 8). W turnieju grupowym najlepszy był Jakub Ostaszkiewicz (Wrocław) przed Mateuszem Sławińskim (MKS Szczawno Zdrój) i Kornelem Kolkiem (Jelenia Góra). Na wyróżnienie zasługują również inni szczawieńscy mali zawodniczy: Oliwier Lewandrowski, Filip Kosiński, Dawid Okopniak, którzy przebrnęli przez fazy grupowe.

Dalej w kolejności rozpoczęła zmagania grupa zielona (do lat 10) podzielona na dziewczyny i chłopców. Blisko wygranej był zawodnik MKS-u Bartek Feledyn, który po dramatycznym spotkaniu musiał uznać wyższość zawodnika z Legnicy Kacpra Kulpy. W turnieju dziewcząt triumfowała Natalia Turczuk przed Zuzią Pawlikowską (obie Wrocław). Na wyróżnienie za dzielną postawę w zmaganiach zielonych zasługują zawodnicy MKS-u: Kamil Pawlak, Oskar Bradel oraz Kornelia Ejsmont i Martyna Stawicka.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group