Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 4158
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Wiele tematów, wiele sugestii

Środa, 15 marca 2023, 8:17
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Wiele tematów, wiele sugestii
Fot. UM Jedlina–Zdrój
W Urzędzie Miasta w Jedlinie–Zdroju odbyło się spotkanie Burmistrza Leszka Orpla z przedstawicielami Policji, pracownikami jednostek samorządowych oraz ze współpracującymi z Policją pracownikami Urzędu.

Burmistrz przedstawił nowo powołanego Komendanta Komisariatu Policji w Głuszycy asp. szt. Wojciecha Gabrysiaka i Zastępcę Komendanta pod kom. Piotra Lipińskiego. Ze strony Policji w spotkaniu uczestniczył także Komendant Miejski Policji nadkom. Krzysztof Lewandowski i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu podinsp. Rafał Klimczak.

Podczas spotkania rozmawiano na temat dalszej współpracy w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Poruszonych zostało wiele tematów, m.in. problemów występujących w szkole związanych z narkotykami, papierosami i alkoholem, problemów związanych z przemocą w rodzinie, ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, z parkowaniem np. przy wejściu głównym do szkoły podstawowej i w okolicach „Żabki”. Wskazywano także na pojawiające się „dzikie wysypiska śmieci”, zaśmiecanie „Promenady” i wielu innych miejsc na terenie miasta.

Uczestnicy spotkania prosili o zwrócenie szczególnej uwagi na kierowców przekraczających prędkość, przede wszystkim na ul. Piastowskiej, Wałbrzyskiej i w okolicach Placu Zdrojowego. Rozmawiano także na temat bezpieczeństwa na placach zabaw, a przede wszystkim na temat konieczności prowadzenia wzmożonych kontroli na placu zabaw przy ul. Długiej i przy ul. Moniuszki.

Na zakończenie spotkania Burmistrz Miasta podziękował za dotychczasowa współpracę i poprosiłby Policja podejmowała interwencję nawet w małych, prozaicznych sprawach, które dla miasta są ważne i istotne.

Twoja reakcja na artykuł?

2
18%
Cieszy
5
45%
Hahaha
2
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group