Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3630
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wielki dzień małych aktorów

Niedziela, 17 października 2010, 9:08
Aktualizacja: 9:09
Autor: Iwona Ziółkowska
Wałbrzych: Wielki dzień małych aktorów
Fot. Iwona Ziółkowska
Zakończyła się III edycja warsztatów „Rodzic–Dziecko 2010” prowadzonych w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu dla grupy wiekowej 8 – 10 lat.

Podczas trwania warsztatów dzieci zapoznały się z pracą teatru. Zajęcia odbywały się na scenie, w sali prób oraz pracowniach artystycznych.

Pod kierunkiem reżysera/aktora dzieci i ich rodzice przygotowali inscenizację „Dziewczyna i gwiazdy". Opanowali tekst z podziałem na role, uczyli się warsztatu aktorskiego. W ramach warsztatów plastycznych opracowany został projekt i wykonano scenografię, plakaty i zaproszenie na spektakl. Warsztaty muzyczne zaowocowały wyborem muzyki i wykonaniem piosenek. Próby do przedstawienia zajęły uczestnikom 4 godziny. Na spotkaniu podsumowującym obejrzeliśmy inscenizację "Dziewczyna i gwiazdy" odegraną przez dwie grupy dzieci.

Młodzi uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy i zaproszenia do teatru na dowolnie wybrany spektakl.

Jest to wspaniała akcja edukacyjna, która pozwala dzieciom zapoznać się z pracą w teatrze, a także wziąć udział w przygotowaniach spektaklu i w samej inscenizacji w zupełnie innej atmosferze niż w szkole. Poznać teatr nie tylko od strony widowni, ale zaplecza i pracowni. Świetny jest też pomysł zaangażowania rodziców do wspólnej z dzieckiem pracy. Myślę, że uczestnicy warsztatów, tak mali jak i duzi, długo będą jeszcze wspominać swoją przygodę z teatrem.

Dla tych, którzy chcieliby przeżyć podobną przygodę, mamy dobrą wiadomość - są przewidziane kolejne edycje.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group