Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1475
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielkie święto muzyczne przeszło do historii

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Poniedziałek, 7 czerwca 2010, 13:46
Aktualizacja: 14:54
Autor: Sven
Publiczność szczelnie wypełniła Teatr Zdrojowy
Fot. Krzysztof Żarkowski
Trwający cztery dni 45. Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego zakończył się w niedzielny wieczór w Teatrze Zdrojowym wspaniałym koncertem.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry i znakomita japońska skrzypaczka – Maki Itoi zagrali kilka utworów, których motywem przewodnim była Carmen. W programie znalazły się: I i II Suita z Arlezjanki oraz I i II Suita z opery Carmen Georgesa Bizeta przedzielone dwiema Fantazjami na temat opery Carmen autorstwa Pablo Sarasate oraz Franza Waxmana.

Orkiestrą dyrygował Paweł Kotla, na co dzień kierujący Londyn Symphony Orchestra, który kształcił się pod okiem wybitnych pedagogów i dyrygentów, a dzisiaj jest zapraszany do współpracy przez najlepsze orkiestry świata.

Maki Itoi na co dzień koncertuje w całej Europie, w Ameryce i Japonii. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, zajmuje się także teorią muzyki. Jej niedzielny występ pokazał niezwykły talent i ekspresję artystki. Był to jeden z tych koncertów, których nie tylko się słucha, ale także z przyjemnością ogląda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group