Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 5934
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wiem jak się zachować

Wtorek, 13 października 2020, 7:34
Aktualizacja: Środa, 14 października 2020, 8:30
Autor: red
Wałbrzych: Wiem jak się zachować
Fot. organizatorzy
W związku z koniecznością podjęcia kompleksowych działań edukacyjnych w czasie pandemii SarsCov–2 w zakresie ochrony przed zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą kropelkową – COVID 19, grypą i chorobami grypopodobnymi rozpoczęła się realizacja edukacyjnego programu „Choroby przenoszone drogą kropelkową – Wiem jak się zachować”.

Koordynatorami programu są: Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej i dyrekcje i grona pedagogiczne przedszkoli i szkół. Natomiast partnerami: Ośrodek Społeczno Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze”, Zespół Przedszkoli Samorządowych nr 1 oraz Kodak Expres SuperFotograf.pl Program o lokalnym zasięgu opracowany został przez pracowników Sekcji OZiPZ PSSE w Wałbrzychu, a jego realizację zaplanowano w przedszkolach i szkołach podstawowych.
Celem programu są: Wzrost poziomu wiedzy dzieci i rodziców na temat ochrony przed zakażeniem chorobami przenoszonymi droga kropelkową, nabycie umiejętności właściwych zachowań minimalizujących ryzyko zakażenia oraz kształtowanie umiejętności podejmowania racjonalnych decyzji w zakresie zdrowia.

Program realizowany jest metodami podawczymi /pogadanka, rozmowa, podsumowanie/ oraz aktywizującymi /burza mózgów, ćwiczenia, zabawy, praca z wierszem, praca w grupach/.

Wzmocnieniem skuteczności działań i poszerzeniem kręgu odbiorców - rodzice, opiekunowie – będzie zabranie do domu rysunków obrazujących sposoby zapobiegania zakażeniom oraz naklejek, a także rozmowy z rodzicami nt. zajęć, w których dzieci brały udział.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
2
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group