Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4762
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wieża powstanie do końca roku

Piątek, 6 października 2023, 8:24
Autor: red
Wałbrzych: Wieża powstanie do końca roku
Fot. Alicja
Wieża widokowa w parku im. Jana III Sobieskiego pnie się w górę. Wszystko wskazuje na to, że budowa zakończy się w tym roku.

Warto przypomnieć, że budowa wieży widokowej to trzeci etap rewitalizacji Parku im. Jana III Sobieskiego (razem z modernizacją ścieżek - 550 m). Na ten cel miasto pozyskało 4.5 mln zł z rządowego programu inwestycyjnego na projekty inwestycyjne związane z turystyką.

Projektowany obiekt złożony jest dwóch integralnych elementów. Pierwszym jest dwupoziomowa baza tworzona przez pierwszą platformę z obwodowym tarasem widokowym. Drugim będzie umieszczona na platformie wieża. Dolna część obiektu z rozbudowaną platformą i tarasem, poza funkcją widokową, stworzy dodatkowy plac, miejsce spotkań i wypoczynku. Górna część została rozwiązana funkcjonalnie jako sekwencja 6 równomiernie rozmieszczonych w pionie obwodowych tarasów widokowych, opartych na rzucie sześciokąta foremnego. Tarasy lewitują w powietrzu, optycznie oderwane od centralnego, mieszczącego klatkę schodową, trzonu.

Twoja reakcja na artykuł?

24
41%
Cieszy
4
7%
Hahaha
2
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
5%
Złości
26
44%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group