Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4233
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Wieża widokowa dla turystów

Piątek, 12 maja 2017, 13:36
Aktualizacja: 13:37
Autor: red
REGION, Głuszyca: Wieża widokowa dla turystów
Fot. UM Głuszyca
– Powstaje kolejna atrakcja dla turystów odwiedzających Głuszycę. Już w przyszły roku będzie można zobaczyć rozległą panoramę naszej gminy i okolic z wieży widokowej kościoła pw. NMP Królowej Polski w Głuszycy– informuje burmistrz Roman Głód.

Na realizację projektu „Udostępnienie turystyczne wieży kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Głuszycy” Gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 812 588,55 zł ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014-2020 po zatwierdzeniu przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego.

Na obecnym etapie prac oczyszczona została iglica i kopuła wieży, zamontowane zostało rusztowanie i trwają prace przygotowawcze do remontu elewacji wieży. Prace wykonuje Wałbrzyskie Konsorcjum Budowlane Sp. z o.o.
- Na wieży zamontowaliśmy dziś kapsułę czasu z pamiątkami dla potomnych. Znajdują się w niej aktualne informacje o naszej gminie, zdjęcia, wiadomości przygotowane przez naszych uczniów i przedszkolaków, które pragniemy pozostawić tym, którzy kiedyś w przyszłości będą ponownie dokonywać remontu wieży zabytkowego kościoła - dodaje Roman Głód.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group