Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4022
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Więzienie zamiast mandatu

Poniedziałek, 24 stycznia 2022, 7:30
Aktualizacja: 10:02
Autor: red
powiat wałbrzyski: Więzienie zamiast mandatu
Fot. KMP Wałbrzych
W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem Covid–19 funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego podczas codziennej służby odwiedzają placówki handlowe. W zeszłą środę w trakcie jednej z takich kontroli w ręce funkcjonariuszy z Głuszycy wpadł 47–latek, który nie zastosował się do obowiązujących w naszym kraju obostrzeń.

47-latek został przez głuszyckich policjantów wylegitymowany w placówce handlowej przy pl. Zdrojowym w Jedlinie-Zdroju 19 stycznia około godziny 20:00. Interwencja miała skończyć się jedynie na mandacie karnym, ale w toku wykonanych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu i ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy za popełnienie wcześniej przestępstw narkotykowych.

Dodatkowo policjanci z Boguszowa-Gorc podczas czynności procesowych udowodnili wałbrzyszaninowi, że 29 sierpnia zeszłego roku, po podstawieniu drabiny, wszedł przez otwarte okno do jednego z mieszkań w Sokołowsku, skąd ukradł biżuterię, dwa zegarki naręczne oraz tablet, a straty oszacowane zostały łącznie na 35 tysięcy złotych.

Najbliższe miesiące mężczyzna spędzi już za kratami celi. Mundurowi przewieźli 47-latka do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi teraz do jednego z zakładów karnych na terenie naszego kraju. Za kradzież grozi mu dodatkowa kara 5 lat pozbawienia wolności. Podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez podejrzanego policjanci odzyskali utracony wcześniej tablet.

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
3
21%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
14%
Smuci
1
7%
Złości
2
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group