Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4890
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wigilia u strażaków

Poniedziałek, 16 grudnia 2013, 16:08
Aktualizacja: Piątek, 20 grudnia 2013, 9:35
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wigilia u strażaków
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Ogrodowej w Wałbrzychu odbyło się spotkanie wigilijne, które było też okazją do krótkiego podsumowania mijającego roku, a także do wręczenia odznaczeń i nagród zasłużonym strażakom.

W spotkaniu oprócz strażaków uczestniczyli przedstawiciele władz miasta z Prezydentem Romanem Szełemejem na czele, a także przedstawiciele władz gmin należących do Aglomeracji Wałbrzyskiej, samorządowcy, przedstawiciele policji, straży miejskiej i kościoła. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego podsumowania działań, inwestycji i podejmowanych w mijającym roku akcji.

- Z całą pewnością był to udany rok dla wałbrzyskiej Straży Pożarnej. Jest to pierwszy rok użytkowania nowej siedziby. Warunki pracy wałbrzyskich strażaków zdecydowanie się poprawiły. Skróceniu uległ też czas dojazdu do zdarzeń. Pod względem operacyjnym był to rok spokojny. Ilość wyjazdów nie była rekordowa, ale było też kilka poważniejszych zdarzeń, takich jak katastrofa budowlana, czy wybuchy gazu w budynkach mieszkalnych. Był to również udany rok pod względem inwestycyjnym. Udało nam się zdać do Miasta nieużytkowane już budynki przy ulicy Matejki i Przemysłowej. Udało nam się rozpocząć inwestycję związaną z boiskami sportowymi przy ulicy Ogrodowej, co było dla nas sporym wyzwaniem. Podjęliśmy również starania o pozyskanie środków z Funduszu Ochrony Środowiska na termomodernizację obiektów przy ulicy Przemysłowej – powiedział Grzegorz Kułak - Komendant Miejski PSP w Wałbrzychu.

Natomiast o planowanych działaniach na rok 2014 Grzegorz Kułak powiedział:
- Najpoważniejszym celem na przyszły rok jest rozpoczęta termomodernizacja obiektów przy ulicy Przemysłowej. Z jednej strony pozwoli nam to zaoszczędzić znaczące środki finansowe, a z drugiej pozwoli, żeby ten obiekt, który znajduje się w centrum Wałbrzycha, wyglądał okazale, ładnie, a warunki pracy strażaków uległy poprawie.

Podczas spotkania wyróżniający się strażacy otrzymali odznaczenia i nagrody. Brązowe medale „Za zasługi dla pożarnictwa” dostali: dh Andrzej Adamczyk, dh Piotr Sopala, dh Dawid Lach i dh Przemysław Guzik. Brązowe odznaki „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” otrzymali: st. ktp. Agnieszka Kalińska, kpt. Przemysław Szpanier, st. asp. Łukasz Zajączkowski, mł. asp. Piotr Gnosowski, mł. asp. Michał Twardzik, st. ogn. Sławomir Buczek. Medal honorowy imienia Bolesława Chomicza otrzymał Bolesław Cierzniewski z OSP Boguszów. Asp. Sztab. Adam Rybiński otrzymał Dyplom Komendanta Głównego PSP za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo-gaśniczych, natomiast st. sekc. Marcin Markiewicz został wyróżniony Dyplomem Prezydenta Miasta Wałbrzycha za działania ratowniczo-gaśnicze podjęte w czasie wolnym od służby.

- W imieniu wszystkich samorządowców chciałem podziękować za służbę na rzecz całej Aglomeracji Wałbrzyskiej. To jest oczywiste, że wasza praca i potrzeby nie dadzą się rozdzielić granicami poszczególnych gmin. Tworzymy pewną małą ojczyznę, mam nadzieję, że coraz bardziej wewnętrznie ze sobą powiązaną. Straż może liczyć w przyszłym roku na dalsze wspieranie finansowe, szczególnie wtedy, gdy to się wiąże z możliwością trwałej poprawy infrastruktury przy ulicy Przemysłowej, którą chcemy przebudować jako okolicę Placu na Rozdrożu – powiedział prezydent Roman Szełemej.

Jako, że było to spotkanie wigilijne, nie zabrakło oczywiście słów Ewangelii, wspólnego śpiewania kolęd, życzeń, opłatka i poczęstunku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group