Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Windows 11 – lepiej działające gry online i popularne triki

Czwartek, 18 listopada 2021, 8:15
Autor: TS
Wałbrzych: Windows 11 – lepiej działające gry online i popularne triki
Fot. pixabay.com
Windows 11 oferuje wiele nowych funkcji oraz wykorzystuje nowe programy, dzięki którym zarówno gry, jak i inne elementy działają bardziej sprawnie.

7 najpopularniejszych trików pozwalających w pełni wykorzystać Windows 11

Firma Microsoft zaprezentowała 24 czerwca 2021 r. swój najnowszy system operacyjny Windows 11 — prawie sześć lat po debiucie systemu Windows 10. Windows 11 zaoferuje kilka aktualizacji i nowych funkcji, w tym prostszy projekt mający na celu zwiększenie produktywności, łatwości użytkowania i kreatywności, sposoby szybszego łączenia się z ludźmi, lepsze wrażenia z gier komputerowych, szybsze sposoby uzyskiwania potrzebnych informacji, zupełnie nowy system Microsoft Store. Będzie to ogólnie bardziej otwarty ekosystem, który otwiera nowe możliwości dla programistów i innych twórców.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Windows 11

Ta ściągawka do systemu Microsoft Windows 11 zawiera szczegółowe informacje o głównych funkcjach systemu operacyjnego. Windows 11 to najnowsza główna wersja systemu operacyjnego firmy Microsoft i następca systemu Windows 10. System operacyjny wyróżnia się na wiele sposobów. Przede wszystkim Windows 11:
• ma zupełnie nowy, uproszczony, ale zmodernizowany interfejs;
• został zaprojektowany z myślą o inspirowaniu produktywności i kreatywności;
• zapewnia dostęp do nowych przydatnych narzędzi;
• rozbudowuje Microsoft Store.

Od 5 października 2021 r. Microsoft Windows 11 jest dostępny publicznie. Zakładając, że jest to 5 października lub później i zakładając, że Twój komputer osobisty spełnia wymagania wstępne, w tym instalację systemu Windows 10 1909 lub nowszego, możesz uaktualnić do systemu Windows 11, przechodząc do ekranu Ustawienia aktualizacji i zabezpieczeń. Użytkownicy mogą również skorzystać z Asystenta instalacji systemu Windows 11, aby ominąć ekran aktualizacji i zabezpieczeń systemu Windows 10 i dokonać bezpośredniej aktualizacji do systemu Windows 11.

Od 23 sierpnia 2021 r. firma Microsoft wydała plik ISO dla Windows 11 Insiders Preview - poprzednio jedyną opcją było uaktualnienie systemu Windows 10 do systemu Windows 11 za pomocą programu Windows Insider firmy Microsoft. W systemie Windows 11 nowo wyśrodkowany przycisk Start wykorzystuje chmurę i platformę Microsoft 365 do wyświetlania najnowszych plików, bez względu na platformę lub urządzenie, na którym były one wcześniej przeglądane, w tym urządzenie z systemem Android lub iOS. Przed zmianą użytkowników będzie interesować, co szczególnie odróżnia Windows 11 od Windows 10/8/7. Poniżej zamieszczamy porównanie.

SystemWindows 11Windows 10Windows 8Windows 7
Czy pozwala na bezproblemowe włączenie wszystkich gierTakTakNieNie
Jak dużo funkcji oferuje?NajwięcejBardzo dużoDużoDużo
Czy nadal jest wspierany?TakTakTakNie
Wymagania sprzętoweNajwyższeWysokieNiskieNiskie

Z powyższego porównania jasno wynika, że Windows 11 nie jest koniecznością, ale szczególnie gracze i programiści powinni zastanowić się nad przejściem na najnowszy system. Nowym zestawem funkcji w systemie Microsoft Windows 11 będzie wprowadzenie Snap Layouts, Snap Groups i Desktops. Oferują one „potężny sposób na wielozadaniowość i pozostawanie na bieżąco z tym, co musisz zrobić”, zgodnie z komunikatem prasowym Microsoftu. Dzięki tym funkcjom systemu Windows 11 użytkownicy mogą organizować okna i optymalizować powierzchnię ekranu w celu uzyskania czystszego układu wizualnego. Użytkownicy mogą tworzyć i dostosowywać oddzielne komputery stacjonarne dla każdej części swojego życia — na przykład jeden do pracy i jeden do użytku osobistego. Dzięki temu Windows 11:
• jest wielofunkcyjny;
• działa bardziej sprawnie;
• zapewnia lepszą stabilność podczas pracy;
• pozwala na wielozadaniowość;
• umożliwia dostęp do bardziej rozbudowanych funkcji.

W systemie Windows 11 firma Microsoft integruje czat z Microsoft Teams z paskiem zadań, dzięki czemu użytkownicy mogą natychmiast łączyć się za pomocą wiadomości tekstowych, czatu, głosu lub wideo z osobistymi kontaktami, niezależnie od platformy lub urządzenia używanego w systemie Microsoft Windows, Android lub iOS. Dzięki Microsoft Teams użytkownicy mogą teraz natychmiast wyciszać i wyłączać wyciszenie lub rozpocząć prezentację bezpośrednio z paska zadań w nowym systemie operacyjnym.

Według Microsoftu, system Windows 11 „odblokowuje pełny potencjał sprzętu komputerowego, udostępniając niektóre z najnowszych technologii do gier” dla graczy. Jest to niewątpliwie prawda, gdyż nowy system stworzony przez Microsoft będzie pozwalał na jeszcze lepsze doznania w trakcie grania. Wynika to z kilku czynników. Oto one:
• Windows 11 zaoferuje DirectX 12 Ultimate, który umożliwia wciągającą grafikę z dużą liczbą klatek na sekundę;
• DirectStorage dla szybszego ładowania i bardziej szczegółowych światów gry;
• Auto HDR dla szerszej, żywszej gamy kolorów;
• Microsoft Windows 11 nadal będzie obsługiwał ulubione akcesoria i urządzenia peryferyjne do gier na komputery PC.

Wszystkie te udogodnienia sprawiają, że użytkownicy systemu Windows 11 nie tylko będą mogli cieszyć się z najwyższej jakości rozrywki podczas grania w standardowe gry wideo. Dużo lepiej sprawować będą się bowiem również gry online oraz gry darmowe hazardowe, które są w stanie korzystać z najnowszych funkcji dzięki Windows 11. Pod podanym linkiem znajdziecie wszystko, co trzeba wiedzieć na temat kasyn online oraz najbardziej nowoczesnych gier hazardowych online dostępnych na rynku. Każdy znajdzie coś dla siebie, a w dodatku strona umożliwia pełnoprawną grę w darmowe automaty online.

Nowe widżety systemu Windows 11 to spersonalizowany kanał zasilany przez sztuczną inteligencję i Microsoft Edge. Zamiast używać telefonu do sprawdzania wiadomości, pogody lub powiadomień, teraz użytkownicy mogą otworzyć pulpit systemu Windows 11, aby zobaczyć podobnie wyselekcjonowany widok. Widżety oferują w systemie Windows 11 nowe możliwości dostarczania spersonalizowanej zawartości dla twórców i wydawców.

Microsoft Store przechodzi gruntowny remont — użytkownicy będą mieli jedną bezpieczną lokalizację dla aplikacji i treści do oglądania, tworzenia, zabawy, pracy i nauki. Według firmy Microsoft Store „został przebudowany pod kątem szybkości i całkowicie nowego projektu, który jest piękny i prosty w obsłudze. Nie tylko dostarczymy ci więcej aplikacji niż kiedykolwiek wcześniej, ale także tworzymy całą zawartość — aplikacje, gry, programy, filmy — łatwiejszą do wyszukiwania i odkrywania dzięki wyselekcjonowanym zbiorom”. Istnieje jednak kilka sposobów na ulepszenie systemu Windows 11 lub dodanie nowych funkcji. Aktywacja żadnego z nich nie zajmie więcej niż kilka minut. Oto siedem szybkich sposobów na ulepszenie systemu Windows 11.

7 najpopularniejszych tricków - wyłącz hasła

Nie musisz już pamiętać hasła, aby zalogować się do systemu Windows. W rzeczywistości przez jakiś czas nie było takiej potrzeby, ale w systemie Windows 11 możesz faktycznie zlecić systemowi operacyjnemu, aby nie zezwalał na logowanie się za pomocą hasła, co utrudni komuś włamanie się do twojego komputera, jeśli uda mu się uzyskać dostęp do zachowania hasła.

Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Konta> Opcje logowania i wybierz opcję „W celu zwiększenia bezpieczeństwa zezwalaj tylko na logowanie Windows Hello”. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, musisz skonfigurować co najmniej jedno rozpoznawanie twarzy z kompatybilnej kamery internetowej, rozpoznawanie odcisków palców lub kod PIN.

Podłącz telefon

Połączenie telefonu z Androidem przez Bluetooth zapewnia cały szereg przydatnych funkcji w systemie Windows 11. Korzystając z wbudowanej aplikacji Twój telefon, możesz pisać i czytać wiadomości tekstowe, co jest bardzo przydatne, gdy Twój bank musi wysłać Ci kod zabezpieczający, aby się zalogować na przykład na twoje konto internetowe.

Możesz także odbierać i nawiązywać połączenia telefoniczne z komputera, pod warunkiem, że komputer jest wyposażony w mikrofon. Możesz natychmiast uzyskać dostęp do zdjęć przechowywanych w telefonie, wyświetlać powiadomienia z telefonu na komputerze, a nawet używać komputera do wyciszania telefonu podczas spotkań online.

Włącz blokadę dynamiczną

Po sparowaniu telefonu z komputerem możesz włączyć bardzo przydatną funkcję o nazwie Blokada dynamiczna. Wykrywa, kiedy oddaliłeś się od komputera — na przykład, aby udać się na spotkanie w innej części biura — i blokuje komputer. Dzięki temu nie musisz pamiętać o ręcznym blokowaniu ekranu, gdy odchodzisz we współdzielonym środowisku. Aby włączyć tę funkcję, wybierz Ustawienia > Konta > Opcje logowania > Blokada dynamiczna i przesuń przełącznik.

Zainstaluj Windows Power Toys

Windows Power Toys to wspaniałe małe funkcje dodatkowe, które dodają dodatkowe możliwości zarówno do komputerów z systemem Windows 10, jak i Windows 11. Najciekawsze Power Toys to PowerToys Run i Mouse Utilities. PowerToys Run to rażąca kopia wyszukiwania Spotlight na komputerze Mac – naciśnij Alt + spacja, a na środku ekranu pojawi się wąski pasek wyszukiwania, umożliwiający wyszukiwanie aplikacji, plików lub ustawień na komputerze. Jest to znacznie wygodniejsze niż domyślna funkcja wyszukiwania systemu Windows 11.
 
Mouse Utilities to świetne narzędzie dla osób, które korzystają z wielu ekranów i nie mogą znaleźć kursora myszy. Wystarczy dwukrotnie nacisnąć klawisz Ctrl, a system Windows oświetli kursor, umożliwiając łatwe zlokalizowanie brakującej myszy! Najprostszym sposobem na zainstalowanie Power Toys jest zrobienie tego ze sklepu Microsoft Store wbudowanego w system Windows 11.

Włącz historię schowka

Jeśli pracujesz nad długimi dokumentami lub bawisz się arkuszami kalkulacyjnymi, często zdarza ci się wycinać i wklejać wiele danych. Domyślnie system Windows zapamiętuje tylko ostatni fragment danych skopiowany do schowka, ale możesz włączyć funkcję, która pozwala mu również zapamiętać przeszłe dane, dzięki czemu nie musisz wracać i wielokrotnie kopiować te same dane. Aby to włączyć, przejdź do Ustawienia > System > Schowek i przesuń przełącznik w historii schowka. Musisz nacisnąć klawisz Windows + V, aby uzyskać dostęp do historii schowka po włączeniu funkcji.

Tapeta dnia Bing

Tapeta dnia jest prawdopodobnie najlepszą rzeczą w tym, co oferuje na ten moment Bing. Funkcja zmienia tapetę pulpitu każdego dnia, zwykle na fenomenalny kawałek fotografii, który często jest aktualny (np. pola dyni w Halloween). Pobranie tapety dnia jest bardzo proste. Dodatkowo zalecamy usunięcie zaznaczenia opcji instalatora, w której Edge i Bing są ustawieniami domyślnymi przeglądarki/wyszukiwarki, jeśli nie chcesz, aby tak było. Tapeta dnia jest ogólnie bardzo ciekawą funkcją dla osób, które lubią regularnie zmieniać tapetę na komputerze.

Uporządkuj powiadomienia

System powiadomień w systemie Windows 11 jest lepszy niż w systemie Windows 10, ale nadal można napotkać zbyt wiele problemów w panelu powiadomień, jeśli nie ograniczysz ściśle, które aplikacje mogą je wysyłać. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> System> Powiadomienia i odznacz wszystkie oprócz najbardziej potrzebnych aplikacji.

Gdy już tam jesteś, w panelu Powiadomienia u góry możesz odznaczyć opcję, która pozwala powiadomieniom odtwarzać te irytujące, buczące dźwięki. Na koniec pamiętaj, aby użyć nowej funkcji Focus Assist, którą można znaleźć po kliknięciu ikony głośnika w prawym dolnym rogu ekranu, aby wyciszyć powiadomienia (lub wszystkie oprócz najważniejszych), gdy musisz się skupić.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group