Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 2450
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wirtualne zwiedzanie

Czwartek, 30 kwietnia 2020, 14:38
Aktualizacja: Piątek, 1 maja 2020, 9:38
Autor: red
Wałbrzych: Wirtualne zwiedzanie
Fot. WOK Wałbrzych
Kolejny tydzień wirtualnego zwiedzania w Galerii na Piętrze Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury i dziś trzeci artysta – Danuta Elżbieta Kucharska dzieli się z Nami niesamowicie radosnymi i kolorowymi pracami, a tego teraz Nam przecież trzeba.

Danuta Kucharska – z wykształcenia polonistka, z zamiłowania malarka (akwarela, akryl, olej). Na początku swojej działalności artystycznej związana była z grupą twórczą BIKAWOK. Kilkakrotnie brała udział w Międzynarodowych Plenerach Malarskich „Waldenburgiensis”. Od kilku lat należy do grupy twórczej MAL-AMAT, pierwotnie pod kierunkiem nieżyjącego już Kazimierza Starościaka, obecnie grupą kieruje Krzysztof Jędrzejec.

Na przestrzeni kilku lat brała udział w wystawach zbiorowych tych grup. Krótko należała też do grupy twórczej Uśmiech Wałbrzycha i uczestniczyła w wystawach zbiorowych w: Jedlinie Zdroju, Głuszycy, Kamiennej Górze, Kowarach.

Ciekawym przeżyciem artystycznym dla malarki był udział w wystawie PASJE RODZINNE w Muzeum Ślężańskim w Sobótce, gdzie wystawiała akwarele i rysunek.

W konkursie malarskim organizowanym przez CIVITAS CHRISTIANA w Wałbrzychu MIASTO WŚRÓD WZGÓRZ – WAŁBRZYCH Danuta Kucharska zdobyła wyróżnienie za akwarelę „Harcówka”.

Fundacja MALARZE UŚMIECHU nadała malarce tytuł „Honorowego dawcy Uśmiechu”.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group