Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 2061
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Wizje"

Sobota, 20 listopada 2010, 9:31
Aktualizacja: 19:12
Autor: Iwona Ziółkowska
Wałbrzych:
Fot. Iwona Ziółkowska
W WOK–u na Białym Kamieniu miał miejsce wernisaż fotografii zatytułowany "Wizje".

Już po raz czwarty Sekcja Fotograficzna WOK, prowadzona przez Jarosława Michalaka, zaprezentowała swoje prace na zbiorowej wystawie.

Autorami zamieszczonych prac są: Marta Beresztan, Michał Fila, Jolanta Gołębiewska, Damian Hajduga, Kamila Makowska, Irena Polit, Hanna Puskarz, Maciej Wrzesiński, Iwona Ziółkowska.

"Wizje" to rozmaite spojrzenia, tak różne jak różni są autorzy prac. Pokazują fragmenty rzeczywistości, które zainspirowały nas na tyle, aby zatrzymać je w kadrze. Ponieważ prace zostały już słownie zaprezentowane w zapowiedzi wystawy nie dodam nic więcej. Za środek wypowiedzi wybraliśmy obraz nie słowo - to trzeba po prostu zobaczyć.

Pragnę natomiast zachęcić tych, którzy lubią fotografować i chcieliby robić to lepiej.
Członkami sekcji są uczniowie liceum, młodzież akademicka oraz dorośli pasjonujący się fotografią i pragnący rozwijać się w kierunku artystycznej fotografii pod fachowym okiem.

Podczas cotygodniowych spotkań realizowane są rozmaite zagadnienia, co daje możliwość konfrontacji różnych spojrzeń i podejść do tematu. Jest okazja pracy w tradycyjnej ciemni fotograficznej, a także możliwość korzystania z profesjonalnego studia fotograficznego. Organizowane są też plenery weekendowe oraz jednodniowe wypady fotograficzne. Nie bez znaczenia jest też atmosfera, jaką wprowadza Jarosław Michalak.

Od siebie, całkiem prywatnie, chciałabym dodać, że wciąż w mojej pamięci żywe są warsztaty fotograficzne, jakie były prowadzone kilka lat temu w Książu. To tam miałam okazję pierwszy raz zetknąć się z postacią Jarosława Michalaka i pod jego okiem jako uczennica gimnazjum robić pierwsze kroki w dziedzinie fotografii. Pamiętam też swój żal, gdy warsztaty dobiegły końca.

To wspaniale, że teraz nieprzerwanie od 2006 roku istnieje sekcja fotograficzna, do której w dowolnym momencie może dołączyć każdy pasjonat tej dziedziny.

Środowisko fotograficzne wiele zawdzięcza Jarosławowi Michalakowi. Założenie Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego pozwoliło na wzajemne poznanie się wielu fotografów, organizowanie zbiorowych wystaw, daje możliwość pokazania swoich prac szerszej publiczności, prowadzone plenery i warsztaty fotografii otworkowej czy ostatnio realizowane cyjanotypii, zachęcają też do twórczych poszukiwań i eksperymentowania z rozmaitymi technikami.

Mam też nadzieję, że w rozwijającym się Wałbrzychu, znajdzie się również miejsce na galerię fotografii, gdzie mogłyby być organizowane czasowe wystawy wybitnych twórców polskich i zagranicznych, prezentacje autorskie i spotkania klubowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group